SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą DJ Shazza najlepszym strzelcem Europy

DJ Shazza najlepszym strzelcem Europy

22.11.2016, godz. 02:00
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto:

Łukasz Teodorczyk (25 l.) jest w tym sezonie nie do zatrzymania. W meczu z Zulte-Waregem (2:3) napastnik reprezentacji Polski strzelił kolejne dwa gole, objął samodzielne prowadzenie wśród strzelców ligi belgijskiej, ale. na tym nie koniec. Biorąc pod uwagę bramki ligowe i w europejskich pucharach, "Teo" nie ma sobie równych w Europie. Wyprzedził nawet Messiego!

Po niedzielnym popisie Teodorczyk ma już 11 trafień w lidze belgijskiej i o dwa wyprzedza Saadiego z Kortrijk. Każdy mecz "Fiołków" jest śledzony z trybun przez skautów z całej Europy, bo wieść o niezwykle bramkostrzelnym Polaku rozeszła się bardzo szybko.

Przy okazji portal Sudinfo.be podał dokładne zasady, na jakich Anderlecht może wykupić Polaka z Dynama Kijów. Belgowie mają czas do 31 maja 2017 roku, aby poinformować Ukraińców, czy decydują się na transfer definitywny. Jeśli tak, to właśnie do ostatniego dnia maja muszą przelać na wschód 3 miliony euro, a pozostałe 1,7 mln euro w maju 2018. Do tego czasu Teodorczyka, jeśli dalej tak będzie strzelał, pewnie już w Brukseli nie będzie, ale na razie wzbudza tam takie zainteresowanie, że belgijscy dziennikarze ruszyli nawet do jego rodzinnego miasta, Żuromina, aby opisać początki piłkarza. Obszerny materiał ukazał się w dodatku do dziennika "Het Nieuwsblad". Wysłannicy z Brukseli usłyszeli, że w szkolnych czasach Teodorczyk miał pseudonim. DJ Shazza.

Koleżanka Teodorczyka z dzieciństwa powiedziała Belgom, iż wzięło się to z jego zamiłowania do piosenki grupy Big Cyc pod tytułem "Shazza - moja miłość". Podobno koledzy obserwujący lokalne mecze "Teo" intonowali ją za każdym razem, gdy strzelał gola.

W Brukseli o tej piosence nikt nigdy nie słyszał, ale na cześć Polaka powstają tam już i nowe przyśpiewki, i coraz to nowe pseudonimy. Jak na przykład "Teominator". A kolejna szansa na gole reprezentanta Polski już w czwartek, kiedy Anderlecht zagra na wyjeździe w Lidze Europy z Gabalą z Azerbejdżanu. Do tej pory Teodorczyk strzelił w LE sześć goli, z czego cztery w fazie grupowej.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: