SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Dramat Błażeja Augustyna we Włoszech! Przeżył trzęsienie ziemi, uciekał z dzieckiem na rękach

Dramat Błażeja Augustyna we Włoszech! Przeżył trzęsienie ziemi, uciekał z dzieckiem na rękach

30.10.2016, godz. 13:25
Błażej Augustyn, Górnik Zabrze
Błażej Augustyn, Górnik Zabrze foto: CYFRASPORT

Błażej Augustyn na pewno nie będzie miło wspominał niedzielnego poranka. Polski piłkarz tuż po przebudzeniu musiał uciekać z dzieckiem na rękach w samej bieliźnie z mieszkania z powodu silnego trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. - Ale mieliśmy pobudkę. Ja pierd... - brzmi wstrząsający wpis zamieszczony na Twitterze przez zawodnika Ascoli.

To nie są spokojne dni dla Błażeja Augustyna, który przeżywa prawdziwy koszmar. W niedzielny poranek znów miało miejsce trzęsienie ziemi, tym razem w środkowej części Włoch. Sytuacja była dramatyczna, ponieważ zawaliło się wiele budynków, a wstrząsy były odczuwalne w odległości około 70 kilometrów na południowy wschód od Perugi m.in. w Rzymie. Niestety w regionie, gdzie doszło do tych dramatycznych wydarzeń znajdował się polski obrońca, który aktualnie mieszka w Ascoli Piceno. - Ale mieliśmy pobudkę ja pier.... 7.1!!! Co się k... dzieje na tym świecie. Na boso w majtkach z dzieckiem na ręku biegłem z drugiego piętra - tak brzmiał wstrząsający wpis Augustyna na Twitterze. Wstrząsy odnotowano o 7:41.

Niestety nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, ponieważ kilka dni temu ziemia zatrzęsła się we Włoszech i Polak musiał uciekać z całą rodziną z domu. - Ze względu na mój charakter trzymam ciśnienie, ale martwię się o rodzinę. Co tu dużo opowiadać? Właściwie, trudno cokolwiek powiedzieć. Mam nadzieję, że się uspokoi. Najgorszy jest strach. Nawet nie wiemy, czy możemy spać spokojnie - dodaje.

Błażej Augustyn latem tego roku podpisał dwuletnią umowę z Ascoli Picchio. Był to dla niego powrót na Półwysep Apeniński, ponieważ wcześniej reprezentował barwy Rimini, Catanii i Vicenzy. W swojej karierze grał również m.in. w Górniku Zabrze i szkockim Heart of Midlothian.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: