SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Dziecko Lewandowskich ma większe szanse, by zostać wybitnym sportowcem

Dziecko Lewandowskich ma większe szanse, by zostać wybitnym sportowcem

05.05.2017, godz. 08:31
Robert Lewandowski celebruje gola w meczu Bayern - Atletico
foto: EAST NEWS

W czwartek 4 maja nadeszła bardzo radosna informacja. Robert Lewandowski przedstawił światu swoje pierwsze dziecko. Jego żona Anna była bardzo dzielna i urodziła piękną córeczkę Klarę. Wielu już zastanawia się kim w przyszłości zostanie pociecha najsłynniejszej pary polskiego sportu. Według nauki istnieje bardzo duża szana, że Klara będzie wybitnym sportowcem. Wszystko dzięki genom rodziców.

Robert Lewandowski w grudniu zeszłego roku obwieścił światu, że jego żona Anna jest w ciąży. Kapitan reprezentacji Polski podczas rywalizacji Bayernu Monachium z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów zaprezentował cieszynkę, po której wszystko stało się jasne. Przez kilka miesięcy kochające się małżeństwo z niecierpliwością czekało nadejścia pociechy. Wreszcie 4 maja 2017 roku "Lewy" obwieścił światu, że został dumnym tatą córeczki Klary.

Rzesza kibiców zaczęła gratulować najlepszemu polskiemu piłkarzowi. Internauci zastanawiali się już także kim w przyszłości zostanie pierworodna Lewandowskiego. Z genetycznego punktu widzenia istnieją spore szanse na to, że Klara stanie się wybitnym sportowcem. - Każdy z rodziców przekaże połowę swoich genów. Możliwe, że do dziecka trafią wspaniałe geny sportowe. Z pewnością ma większe szanse na zostanie sportowcem. Nie wynika to tylko z genów, lecz także dorastania w takiej rodzinie - wyjaśniła genetyk profesor Ewa Bartnik.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: