SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Fabiański musi się mieć na baczności. Ma nowego konkurenta w Swansea

Fabiański musi się mieć na baczności. Ma nowego konkurenta w Swansea

29.06.2017, godz. 16:05
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański foto: EAST NEWS

Łukasz Fabiański trafił do Swansea City w lipcu 2014 roku i od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Sezon w sezon broni dostępu do bramki "Łabędzi", ale wygląda na to, że wreszcie będzie miał poważną konkurencję. Klub zatrudnił nowego golkipera - Erwina Muldera. Znacznie młodszy od Polaka Holender regularnie grał w lidze holenderskiej. Czy wyśle Fabiańskiego na ławkę rezerwowych?

Erwin Mulder trafił do Swansea City na zasadzie wolnego transferu. Podpisał kontrakt z walijskim klubem na trzy lata. Przyjście Holendra do drużyny ma sprawić, że Fabiański wreszcie będzie miał poważnego konkurenta. Nie od dziś wiadomo, że piłkarze, którzy niezależnie od formy mają zagwarantowane miejsce w pierwszym składzie, z czasem prezentują się po prostu słabiej. Rywalizacja ma pomóc Polakowi wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

Zobacz: Mesut Oezil i była Miss Turcji w miłosnym uścisku [ZDJĘCIA]

Poprzedni sezon był najsłabszy w wykonaniu Fabiańskiego w barwach Swansea, ale trzeba pamiętać, że cała drużyna grała poniżej oczekiwań. We wszystkich meczach ligowych "Bambi" puścił aż 69 bramek, zachowując osiem czystych kont. Z kolei Mulder grał dla Heerenveen w lidze holenderskiej. 34 razy stał między słupkami. Dziewięciokrotnie schodził z boiska z zerem z tyłu, a nie obronił 53 celnych strzałów.

Atutem Muldera jest jego wiek. Jest cztery lata młodszy od Polaka. Dodatkowo jest o trzy centymetry wyższy (193 - 190). Jeśli Fabiańskiemu na początku sezonu przytrafią się proste błędy, to Holender błyskawicznie może "wygryźć" go ze składu. Polak musi grać na sto procent w Swansea, no chyba że zmieni klub. Inne drużyny Premier League są zainteresowane zakontraktowaniem kadrowicza Adama Nawałki.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: