SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Glik tłumaczy się z chamskiego zachowania: Sędziowie zawsze pomagają Juve

Glik tłumaczy się z chamskiego zachowania: Sędziowie zawsze pomagają Juve

10.05.2017, godz. 08:39
Kamil Glik - AS Monaco
Kamil Glik - AS Monaco foto: EAST NEWS

Kamil Glik odpadł z Ligi Mistrzów, ale sprawił, że po rewanżowym meczu Juventus - AS Monaco to właśnie o nim najwięcej się mówi. Niestety, nie z dobrych powodów. Polak brutalnie faulował Gonzalo Higuaina. Po meczu twierdził, że nie zrobił tego specjalnie, ale jego wypowiedź wskazuje, że było zupełnie odwrotnie. Glik nie pozostawił suchej nitki na drużynie Juve, która jego zdaniem jest faworyzowana przez sędziów.

Kamil Glik jest graczem AS Monaco, ale trzeba pamiętać o tym, że przychodził z włoskiego Torino, czyli lokalnego przeciwnika Juventusu Turyn. Mecze ze "Starą Damą" zawsze były dla Polaka niezwykle prestiżowe. Jako kapitan "Byków" musiał być liderem, który poderwie klubowych kolegów do walki na śmierć i życie z odwiecznym rywalem.

Derby Turynu zazwyczaj nie kończyły się po myśli Torino. Kamil Glik uważa, że to nie przypadek. Jego zdaniem mistrzowie Włoch od dawna są faworyzowani przez sędziów. Choć przyznał się, że za faul na Higuainie powinien dostać czerwoną kartkę, to wcale nie czuł się z tym źle.  - Może i zasłużyłem na czerwoną kartkę, ale w meczach z Juve sędziowie często tego nie gwiżdżą. Tak było w ostatnich derbach Turynu. Zawodnik Torino został niesłusznie wyrzucony z boiska, a trener zdyskwalifikowany na dwa mecze. Sędziowie zawsze pomagali Juve - tak było, jest i będzie. Nie boję się użyć tych słów. - mówił odważnie Glik.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: