SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Glik zdobył mistrzostwo Francji, teraz chce zdać maturę! [WIDEO]

Glik zdobył mistrzostwo Francji, teraz chce zdać maturę! [WIDEO]

22.05.2017, godz. 20:20
Kamil Glik i Kylian Mbappe
Kamil Glik i Kylian Mbappe foto: EAST NEWS

Kamil Glik ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W pierwszym roku pobytu w Ligue 1 z AS Monaco sięgnął po mistrzostwo Francji. To pierwszy tytuł w dorobku lidera obrony reprezentacji Polski. Glik stawia przed sobą kolejne wyzwanie. W rozmowie z portalem "Łączy nas piłka" zdradził, że zamierza zdać egzamin maturalny!

Sezon 2016/17 jest dla piłkarza polskiej kadry wyjątkowy. Po przenosinach latem ubiegłego roku do Francji stał się jednym z najlepszych obrońców w Ligue 1. Piłkarze z Księstwa zdobywając tytuł przerwali czteroletnie panowanie PSG. Glik był liderem zespołu, który również w europejskich pucharach spisywał się rewelacyjnie docierając do półfinału Ligi Mistrzów.

Glik cieszy się z mistrzostwa Francji i wyznacza sobie kolejne cele do realizacji. Tym najważniejszym jest teraz zdanie egzaminu maturalnego. O planach zdradził w rozmowie z portalem "Łączy nas piłka". - Jestem w trakcie zdawania matury - przyznał stoper Monaco. - Z racji tego, że jestem za granicą nie jest to najłatwiejsze. Oczywiście są różne możliwości egzaminów powtórkowych. Staram się, żeby to wszystko zebrać w całość, żeby skończyć szkołę, bo edukacja została zaniedbana w ostatnich latach. Wyjechałem bardzo wcześnie do Hiszpanii i moja edukacja na poziomie liceum była zakończona. Ale jestem na dobrej drodze, aby to wszystko odświeżyć i się tym zająć. Nie jestem już młodzieniaszkiem, muszę też myśleć o tym, co będzie za pięć, siedem czy osiem lat - zaznacza reprezentant Polski.

Polecamy obejrzeć cały materiał wideo "Łączy nas piłka" z Kamilem Glikiem w roli głównej. Tego wyjątkowego reportażu o reprezentancie Polski nie wypada przegapić!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: