SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Grosicki przewidział swój spadek z Premier League. Jak się zabezpieczył?

Grosicki przewidział swój spadek z Premier League. Jak się zabezpieczył?

15.05.2017, godz. 07:52
Kamil Grosicki - Hull City
Kamil Grosicki - Hull City foto: EAST NEWS

Kamil Grosicki robił co mógł, ale jego dobra gra nie wystarczyła, aby Hull City utrzymało się w Premier League. "Tygrysy" w meczu o życie zawaliły sprawę i dostały lanie od Crystal Palace (0:4). Zanim Polak przychodził do Hull zabezpieczył się na wypadek spadku z ligi. Co będzie mógł zrobić po sezonie?

Kamil Grosicki przychodził do Hull City w zimowym okienku transferowym. Już wtedy "Tygrysy" były na dnie tabeli, dlatego można było się spodziewać, że do końca sezonu będą walczyć o utrzymanie. I tak rzeczywiście było. Niestety, batalia skończyła się porażką. Hull spadło z ligi przed ostatnią kolejką. Po 37 meczach traci do Swansea City Łukasza Fabiańskiego cztery punkty - tej straty nie da się odrobić w jednym spotkaniu.

Grosicki nie będzie musiał grać na zapleczu Premier League. Mimo, że podpisał z Hull długoterminowy kontrakt, to ma w umowie kluczowy zapis. Mówi on o tym, że Polak może opuścić zespół latem 2017 roku, jeśli "Tygrysy" nie utrzymają się w lidze. "Grosik" ma ustaloną kwotę odstępnego, które będą musiały zapłacić kluby zainteresowane jego usługami.

A takich powinno być sporo, bo Grosicki był wyróżniającą się postacią Hull City. Został wybrany nawet piłkarzem miesiąca w Premier League. Czy w przyszłym sezonie polski skrzydłowy trafi do innej ekipy angielskiej ekstraklasy? Z pewnością na to liczy. Często podkreśla, że to jego ukochana liga.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: