SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Grzegorz Krychowiak krytykowany przez... kolegów z PSG?! "Uważają, że jest słaby"

Grzegorz Krychowiak krytykowany przez... kolegów z PSG?! "Uważają, że jest słaby"

19.12.2016, godz. 10:55
Grzegorz Krychowiak - PSG
Grzegorz Krychowiak - PSG (z lewej) foto: EAST NEWS

Grzegorz Krychowiak znów na ustach kibiców i mediów we Francji. Tym razem nie chodzi jednak o kolejny kiepski występ Polaka czy jakąś wpadkę w trakcie meczu, a o to, że jest... słaby! Tak uważają ponoć jego koledzy z PSG, a jeden z nich miał to zdradzić dziennikarzowi popularnego dziennika "L'Equipe".

PSG w tym sezonie prezentuje się bardzo mizernie. Po osiemnastu kolejkach Ligue 1 traci już siedem punktów do liderującego Nice i ma na koncie aż cztery porażki. To o dwie więcej niż w całym poprzednim sezonie! Zespół Unaia Emery'ego ma też aż o dwanaście punktów mniej, niż w analogicznym momencie poprzednich rozgrywek, gdy paryżan prowadził Laurent Blanc. Ci teraz grają nie tylko nieskutecznie, ale też mało efektownie, a francuskie media powoli doszukują się przyczyn takiego stanu rzeczy.

Dziennik "L'Equipe" postanowił przeanalizować, co leży u podstaw tego kryzysu, a mocno oberwało się większości piłkarzy. Zdaniem redaktorów gazety tylko Marco Verratti i Edinson Cavani grają na miarę możliwości, a reszta nie prezentuje poziomu wymaganego w takim klubie, jak PSG. Krytykowani są też nowi zawodnicy, a dostało się również Grzegorzowi Krychowiakowi. Polak już wielokrotnie był krytykowany przez kibiców czy media, ale jego umiejętności nie cenią nawet... piłkarze mistrza Francji!

- Krychowiak jest słaby technicznie, operowanie piłką sprawia mu kłopoty - tak twierdzą ponoć gracze PSG! Zdradził to dziennikarz "L'Equipe" Arunad Hermant, który powołuje się na swoje źródło z szatni paryżan. Starszyzna drużyny uważa też, że nowi zawodnicy jak Jese czy właśnie polski pomocnik nie wnoszą nic do gry zespołu.

26-latek nie ma łatwego życia, odkąd przeniósł się latem z Sevilli do PSG. Najpierw długo nie występował niemal w ogóle, co trener Emery tłumaczył brakiem czasu do zaadaptowania się w nowym stylu gry. Kiedy już wchodził na boisko prezentował bardzo słaby poziom, a w mediach pojawiały się też informacje, że Krychowiak nie potrafi się zaaklimatyzować w szatni paryżan i zaprzyjaźnić z innymi piłkarzami. Opublikowane ostatnio przez "L'Equipe" rewelacje mogą jeszcze osłabić jego pozycję w klubie i niewykluczone, że Polak nie zagrzeje długo miejsca w PSG.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: