SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Grzegorz Krychowiak zostanie w PSG. Mistrz Francji nie chce sprzedać Polaka

Grzegorz Krychowiak zostanie w PSG. Mistrz Francji nie chce sprzedać Polaka

02.01.2017, godz. 16:57
Grzegorz Krychowiak, PSG
foto: EAST NEWS

Grzegorz Krychowiak nie jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem PSG, ale w najbliższym czasie nie ma co myśleć o transferze. Mimo zainteresowania ze strony Interu Mediolan, Juventusu Turyn czy Manchesteru City sztab szkoleniowy i władze paryskiego klubu zadecydowały, że polski pomocnik zostanie na Parc de Princes.

Krychowiak latem trafił do PSG z Sevilli, ale mimo kilku miesięcy spędzonych w nowym klubie wciąż na dobre nie zagrzał miejsca w podstawowej jedenastce mistrzów Francji. Brak regularnych występów wpłynął mocno na jego formę i nawet jeśli wybiegał na murawę, to prezentował się znacznie poniżej oczekiwań i możliwości pokazywanych w poprzednim sezonie.

Wobec tego w mediach coraz głośniej zaczęło się mówić o ewentualnym transferze lub wypożyczeniu Krychowiaka. Zainteresowany takim rozwiązaniem był m.in. Inter Mediolan, który próbował go ściągnąć już latem, a teraz miał ponowić te próby. W gronie chętnych do zakontraktowania polskiego pomocnika był też m.in. Juventus Turyn, ale wszyscy będą musieli obejść się smakiem.

Jak informuje włoski dziennik "Corriere dello Sport" sztab szkoleniowy i władze PSG postanowiły bowiem, że 26-latek nie jest na sprzedaż. Ta sama gazeta kilka dni temu informowała, że Krychowiak odmówił też samemu Pepowi Guardioli, który chciał go sprowadzić do Manchesteru City.

W tym sezonie Polak rozegrał tylko 16 spotkań we wszystkich rozgrywkach, ale zaledwie pięć razy spędził na boisku pełne 90 minut.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: