SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Hull City kupiło Kamila Grosickiego za 40 mln zł

Hull City kupiło Kamila Grosickiego za 40 mln zł

02.02.2017, godz. 02:00
Kamil Grosicki, Rennes
foto: EAST NEWS

Kamil Grosicki (29 l.) tuż przed zamknięciem okienka transferowego podpisał kontrakt z Hull. Anglicy zapłacili francuskiemu Rennes dziewięć milionów euro, czyli około 40 mln złotych. To piąty najwyższy kontrakt w historii polskiego futbolu.

Pół roku temu, też w ostatnim dniu okienka, Grosicki próbował przejść do Burnley, ale transfer upadł na ostatniej prostej. Tym razem się udało, dzięki czemu Kamil spełni marzenie o grze w Premier League.

- Mieliśmy umowę, że jeśli Grosicki znajdzie dobry klub, który zapłaci za niego satysfakcjonujące nas pieniądze, to go puszczę. Nie da się liczyć na gracza, który myślami jest gdzie indziej - tak sprzedaż Grosickiego wściekłym kibicom Rennes tłumaczył Rene Ruello, prezes klubu.

Z naszych informacji wynika, że Grosickim zainteresowane były też Sunderland, Crystal Palace i West Ham, ale żaden z tych klubów nie chciał zapłacić dziewięciu mln euro. Wielką rolę w transferze odegrał trener Marco Silva. Choć szkoleniowcem Hull jest od stycznia, to, jak ustaliliśmy, Polak wpadł mu w oko jeszcze latem, gdy Silva gościł na meczu Polska - Portugalia na Euro. "Grosik" podpisał 3,5-roczny kontrakt, może zadebiutować już w sobotę, w meczu z Liverpoolem. Jego klub zamyka tabelę, ale ustalono, że w przypadku spadku Polak będzie mógł odejść już latem.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: