Łukasz Teodorczyk, Anderlecht

Huśtawka Łukasza Teodorczyka. Gol i zmarnowany karny w Pucharze Belgii [WIDEO]

2016-12-02 9:09

Łukasz Teodorczyk jest zabójczo skuteczny w obecnym sezonie w barwach Anderlechtu Bruksela. Polski napastnik w czwartkowy wieczór wszedł z ławki rezerwowych w Pucharze Belgii, lecz nie przeszkodziło mu to strzelić 20. gola dla "Fiołków". Niestety w serii rzutów karnych szczęście się od niego odwróciło, ponieważ jako jedyny nie trafił z jedenastu metrów i jego klub pożegnał się z rozgrywkami.

Łukasz Teodorczyk udowadnia, że nie ma na niego mocnych w bieżącym sezonie. Polski napastnik strzela jak na zawołanie i nie ma dla niego znaczenia, czy to liga belgijska, krajowy puchar czy Liga Europy. Czwartkowe spotkanie w Pucharze Belgii rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w wszedł na murawę w drugiej połowie, kiedy "Fiołki" remisowały z Charleroi 1:1.

Nie trzeba było długo czekać na jego trafienie. W 82. minucie wykorzystał dośrodkowanie i wpisał się na listę strzelców. Był to dla niego już 20. gol w 24 meczu tego sezonu. W końcówce po podaniu "Teo" podwyższyć mógł Massimo Bruno, lecz nie wykorzystał swojej okazji, co się zemściło na ekipie z Brukseli, ponieważ gospodarze doprowadzili do wyrównania. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, więc potrzebna była seria rzutów karnych. Tam Łukasz Teodorczyk nie miał już szczęścia i jako jedyny nie trafił z jedenastu metrów, co poskutkowało odpadnięciem Anderlechtu z rozgrywek.

Chareloi RSC - Anderlecht 2:2 (1:1; 2:2; 2:2), karne: 5:3

1:0 - Damien Marcq 5'
1:1 - Uros Spajic 13'
1:2 - Łukasz Teodorczyk 81'
2:2 - Amara Baby 90'