Jakub Rzeźniczak, Liga Mistrzów, Legia, Real Madryt

Autor: Andrzej Lange Alvaro Morata i Jakub Rzeźniczak podczas meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Real Madryt 3-3 (2 listopada 2016 roku)

Jakub Rzeźniczak zadebiutował w nowym klubie. Pewne zwycięstwo Karabachu Agdam

2017-07-12 9:49

Jakub Rzeźniczak dopiero dołączył do zespołu Karabachu Agdam, a już zdążył zadebiutować w azerskiej drużynie. Były obrońca Legii Warszawa we wtorek zagrał w spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko gruzińskiej FC Samtredia. "Rzeźnik" na boisko wszedł z ławki rezerwowych jeszcze w pierwszej połowie. Wraz z nowymi kolegami o awans może być już w zasadzie spokojny - Karabach wygrał aż 5:0.

Mecz Karabachu Agdam z FC Samtredia nie miał w zasadzie historii. Azerowie wygrali pewnie 5:0. Teoretycznie z punktu widzenia polskiego kibica w tym starciu nie byłoby nic interesującego, gdyby nie fakt, że debiut w zwycięskiej ekipie zaliczył Jakub Rzeźniczak. Były obrońca i kapitan warszawskiej Legii na placu gry pojawił się w 31. minucie przy stanie 1:0. Przez kwadrans gospodarze potrafili jeszcze dołożyć dwa trafienia i do szatni zeszli z trzema golami przewagi i sporym komfortem.

Wzruszające pożegnanie Jakuba Rzeźniczaka z Legią [WIDEO]

W drugich czterdziestu pięciu minutach zespół z Azerbejdżanu zdobył kolejne dwie bramki i w zasadzie zapewnił sobie miejsce w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. We wtorek zwycięstwa odniosły także drużyny: Red Bull Salzburg z Austrii, NK Rijeka z Chorwacji i Partizan Belgrad z Serbii. W środę do gry wkroczy Legia Warszawa. Mistrzowie Polski są zdecydowanymi faworytami dwumeczu z sensacyjnym mistrzem Finlandii IFK Mariehamn. Pierwsze spotkanie zespół Jacka Magiery zagra na wyjeździe, a jego początek zaplanowano na godzinę 20:00.

Karabach Agdam - FC Samtredia 5:0 (3:0)
Bramki: Afran Izmailov 10 (k), Dino Ndlovu 37, 45 (k), Wilde-Donald Guerrier 83, Michel 90

Karabach: Sehić - Medvedev, Sadygov (31. Rzeźniczak), Husenyov, Agolli - Michel, Garayev - Izmailov (76. Guerrier), Diniyev (65. Richard), Madatov - Ndlovu

Samtredia: Migineishvili - Mtchedlishvili, Sandokhadze, Kasradze, Balde - Datunaishvili, Manjgaladze - Markozashvili - Razhamashvili (69. Beriashvili), Sabanadze, Samushia (64. Jikia)

Żółte kartki: Manjgaladze, Balde, Datunaishvili, Samushia