SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Jerzy Dudek pięknie uhonorowany przez Feyenoord Rotterdam

Jerzy Dudek pięknie uhonorowany przez Feyenoord Rotterdam

04.05.2017, godz. 07:06
Jerzy Dudek
Jerzy Dudek foto: Super Express

Jerzy Dudek to jeden z najlepszych polskich bramkarzy w historii, który cieszy dużym szacunkiem zagranicą. Były golkiper reprezentacji został doceniony przez Feyenoord Rotterdam, w którym niegdyś występował. Holenderski zespół jest o krok od wywalczenia mistrzostwa i jeśli tak się stanie, to paterę za zdobycie tytułu przekaże piłkarzom właśnie Dudek.

O tym wydarzeniu poinformowała w środę oficjalna strona Feyenoordu. Zadowolony z tego faktu był nasz były reprezentacyjny bramkarz, który na Instagramie napisał: "Jedziemy do Rotterdamu!! To dla mnie fantastyczny moment, powrót na De Kuip, aby cieszyć się ponownie z mistrzostwa Holandii razem z zawodnikami i kibicami".

Jerzy Dudek to były piłkarz Feyenoordu, do którego wyjechał w 1996 roku i grał w jego barwach do 2001 roku. Wprawdzie w pierwszym sezonie był tylko rezerwowym, ale już następne lata były dla niego bardzo owocne i zapisał w klubie z De Kuip piękną kartę. Przez cztery sezony nie opuścił w lidze żadnego spotkania. Lista jego dokonań w Holandii budzi szacunek. Dwa razy wyróżniono go tytułem najlepszego bramkarza ligi, a raz przypadła mu nagroda najlepszego gracza rozgrywek. W 1999 roku cieszył się z mistrzostwa i Superpucharu. Co ciekawe, to był ostatni tytuł wywalczony przez drużynę z Rotterdamu!

W tym sezonie Feyenoord jest o krok od przełamania fatalnej serii. Po 32. kolejkach z dorobkiem 79 punktów prowadzi w lidze. Ajax traci do lidera cztery punkty. 7 maja Feyenoord może przypieczętować mistrzostwo. Wystarczy pokonać na wyjeździe w derbach Rotterdamu Excelsior. Z kolei Ajax zmierzy się u siebie z Go Ahead Eagles.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: