SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik był inspiracją dla rapera. Wszystko dzięki meczom z Juventusem

Kamil Glik był inspiracją dla rapera. Wszystko dzięki meczom z Juventusem

03.05.2017, godz. 13:15
Glik czai sie na „Starą Damę”
Kamil Glik foto: EAST NEWS

Kamil Glik znów stanie naprzeciwko Juventusu. Już podczas pobytu Polaka w Torino zdążył on poznać smak zaciętej rywalizacji z „Juve”. Mecze jego poprzedniego klubu ze „Starą Damą” były pojedynkami derbowymi, które obfitowały w ostre starcia i kontrowersje. Sam Glik dwukrotnie wylatywał z boiska z powodu czerwonych kartek. Jego gra była inspiracją dla włoskiego rapera Williego Peyote, który napisał utwór zatytułowany nazwiskiem polskiego defensora z Jastrzębia.

- Z tym utworem było tak, po pierwszej czerwonej kartce Kamila w derbach myślałem o tym, żeby nagrać taki kawałek. Po drugiej czerwonej nie miałem już wątpliwości - zakochałem się w Kamilu! – wspomina artysta z Półwyspu Apenińskiego.

Według rapera Polak na uznanie zasłużył dzięki pasji jaką wkłada w futbol. Styl jego gry musi budzić podziw, bo w każdym swoim zagraniu Glik pokazuje, że rywalowi nie będzie z nim łatwo. Szczególnie Peyote podobały się jego starcia z piłkarzami Juventusu i to one pchnęły go do napisania kawałka o Polaku.

To wspaniałe wyróżnienie dla każdego piłkarza. Opinie ekspertów i kibiców są bardzo ważne, ale jeśli ktoś staje się czyjąś inspiracją artystyczną – ma to także wyjątkowe znaczenie dla sportowca.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: