SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik MISTRZEM FRANCJI! AS Monaco odebrało tytuł PSG

Kamil Glik MISTRZEM FRANCJI! AS Monaco odebrało tytuł PSG

18.05.2017, godz. 07:23
AS Monaco
AS Monaco foto: EAST NEWS

AS Monaco pokonało na swoim stadionie Saint-Etienne 2:0 i już oficjalnie może cieszyć się z mistrzostwa Francji! Kamil Glik i spółka już wcześniej wiedzieli, że wygrają ligę, ale PSG wciąż miało matematyczne, lecz nierealne szanse na obronę tytułu. Teraz, na kolejkę przed końcem, wszystko już wiadomo. Monaco jest najlepszą drużyną Ligue 1!

PSG potrzebowało cudu, aby obronić mistrzostwo. W meczu ostatniej kolejki musiałoby odrobić... 17-bramkową stratę (zakładając, że Monaco w dwóch meczach nie zdobędzie żadnego punktu i nic nie strzeli). To i tak nie było realne, ale przez to trzeba było poczekać z oficjalną koronacją Monaco. W środę 17 maja ekipa z Księstwa odrobiła ligową zaległość. Po golach Kyliana Mbappe i Valere Germaina wygrała z Saint-Etienne 2:0 i może się cieszyć z mistrzostwa! W tym spotkaniu Glik rozegrał pełne 90 minut.

Przed ostatnią kolejką Monaco ma sześć punktów przewagi nad PSG. Takiej straty paryżanie nie są w stanie odrobić w jednym spotkaniu. Kamil Glik w pierwszym swoim sezonie na francuskich boiskach może się czuć spełniony. Gra dla najlepszej drużyny w kraju, która była też o krok od podbicia Europy. W Lidze Mistrzów odpadła dopiero w półfinale, po dwumeczu z Juventusem Turyn.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: