SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik KONTUZJOWANY! Kiedy wróci do gry?

Kamil Glik KONTUZJOWANY! Kiedy wróci do gry?

01.03.2017, godz. 09:12
Kamil Glik
Kamil Glik foto: EAST NEWS

Jak poinformowały francuskie media, Kamil Glik odniósł kontuzję i nie wystąpi w kilku meczach AS Monaco. Strata Polaka może być katastrofalna dla ekipy Leonardo Jardima, którą czekają ważne mecze ligowe i pucharowe. Kiedy Glik wróci do gry? Na szczęście uraz nie jest poważny.

Zdaniem francuskich mediów Kamil Glik nabawił się kontuzji na treningu. Polak ma ponoć problemy z lewą kostką i od gry będzie musiał odpocząć przynajmniej przez dwa tygodnie. To oznacza, że ominie go jedno spotkanie w Pucharze Francji (z Marsylią 1 marca), a także dwa mecze ligowe (z Nantes 5 marca i z Bordeaux 11 marca).

15 marca Monaco rozegra także arcyważny rewanż z Manchesterem City w Lidze Mistrzów, ale w tym wypadku kontuzja Glika nie ma znaczenia. Nasz obrońca i tak nie mógłby wystąpić w tym spotkaniu. Jest zawieszony za żółte kartki.

Trener ekipy z Księstwa martwi się jednak rozgrywkami Ligue 1. Monaco jest liderem, z trzema punktami przewagi nad PSG oraz OSG Nice. Teraz każdy mecz jest kluczowy, a absencja Glika nie wróży niczego dobrego. To on steruje żelazną obroną i dzięki niemu drużyna nie traci zbyt wielu punktów.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: