SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik na dłużej w AS Monaco. Reprezentant Polski cieszy się zaufaniem

Kamil Glik na dłużej w AS Monaco. Reprezentant Polski cieszy się zaufaniem

13.07.2017, godz. 12:20
Kamil Glik, AS Monaco
Kamil Glik foto: EAST NEWS

Kamil Glik przedłużył kontrakt z AS Monaco. Choć umowa reprezentanta Polski z klubem z Księstwa wygasała dopiero w 2020 roku, to strony przystąpiły do negocjacji. Poszły one dość gładko i kontrakt został przedłużony o kolejny rok. - Jesteśmy pewni, że Kamil Glik może wnieść do drużyny jeszcze wiele więcej - powiedział zadowolony wiceprezes Monaco Wadim Wasiljew.

Kamil Glik ma za sobą bardzo udany sezon. Obrońca reprezentacji Polski przeszedł do AS Monaco po udanym Euro 2016. W barwach ekipy z Księstwa defensor zagrał dotąd 46 razy we francuskiej Ligue 1 i Lidze Mistrzów. Wszystkie te spotkania zaczynał w podstawowym składzie. Nic dziwnego, że szefowie bardzo chcieli przedłużyć kontrakt z obrońcą, choć ten wygasał dopiero w 2020 roku. - Kamil jest z nami od roku, ale już zdążył pokazać wszystkie swoje atuty. To twardy obrońca, gracz pełny charyzmy, walczak. Szybko stał się ulubieńcem kibiców. Jest jednym z liderów, którzy są tak ważni dla drużyny i rozwoju młodych piłkarzy - powiedział Wadim Wasiljew po przedłużeniu umowy o kolejny rok.

Dawid Kownacki OFICJALNIE trzecim Polakiem w Sampdorii Genua!

Bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw jest także sam Kamil Glik. Po parafowaniu kontraktu zdradził, że liczy na kolejne sukcesy z obecną drużyną. - Jestem bardzo szczęśliwy, zwłaszcza po naszym fantastycznym poprzednim sezonie. W tym roku cele mamy takie same. Zajść jak najdalej w Lidze Mistrzów i obronić mistrzostwo Francji i dalej wygrywać - skomentował filar defensywy reprezentacji Polski.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: