Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik przypilnował czystego konta. AS Monaco liderem Ligue 1!

Kamil Glik przypilnował czystego konta. AS Monaco liderem Ligue 1!

22.01.2017, godz. 19:05
Kamil Glik
Kamil Glik foto: EAST NEWS

AS Monaco idzie jak burza w Ligue 1. Drużyna Kamila Glika wygrała czwarty z ostatnich pięciu ligowych meczów i wskoczyła na fotel lidera! Monaco pokonało u siebie Lorient aż 4:0. Glik znów rozegrał pełne 90 minut i przypilnował czystego konta.

Choć AS Monaco jest dopiero czwartą najlepszą defensywą w lidze (21 straconych goli) to obecność Kamila Glika na boisku jest nieoceniona. Odkąd przyszedł latem do drużyny poukładał grę w obronie. To z kolei przekłada się na lepszą postawę pomocników i napastników, którzy nie muszą tak bardzo skupiać się na grze w destrukcji. Zamiast tego mogą atakować rywali, a robią to znakomicie!

Piłkarze AS Monaco strzelili w lidze już 64 gole! Pod tym względem żadna ekipa Ligue 1 nie może się z nimi równać. O zabójczej skuteczności podopiecznych Leonardo Jardima przekonało się tym razem Lorient, które przegrywało już 0:3 po 37. minutach gry. W drugiej odsłonie gospodarze dorzucili jeszcze jedno trafienie.

AS Monaco po 21 kolejkach jest najlepszą drużyną ligi francuskiej. Ma na koncie 48 punktów, czyli o dwa więcej od drugiego Nice i trzy od trzeciego Paris Saint-Germain.

AS Monaco - Lorient 4:0 (3:0)
Bramki: Boschilia 24, 28, Germain 37, 59

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora