SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik śmieje się z rankingu "L'Equipe" - Trzeba dograć ten sezon i zwijać żagle - ironizuje zawodnik

Kamil Glik śmieje się z rankingu "L'Equipe" - Trzeba dograć ten sezon i zwijać żagle - ironizuje zawodnik

16.12.2016, godz. 21:16
Kamil Glik
Kamil Glik foto: EAST NEWS

Prestiżowy sportowy dziennik "L'Equipe" opublikował ranking najlepiej zarabiających piłkarzy francuskiej Ligue 1. Na liście króluje Thiago Silva, wśród gwiazd światowej piłki 11. miejsce zajął reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak, natomiast Kamil Glik wylądował bardzo daleko od ligowej czołówki. Obrońca AS Monaco nie krył irytacji i postanowił skomentować wyniki rankingu na twitterze...

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, jak prestiżowy dziennik "L'Equipe" wyróżnił obrońce reprezentacji Polski, umieszczając go w jedenastce najlepszych piłkarzy fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem francuski magazyn oburzył piłkarza AS Monaco, znacznie zaniżając jego zarobki i podając wątpliwe (według zawodnika) informacje. "L'Equipe" podaje, że Polak nie jest nawet w dziesiątce najlepiej opłacanych piłkarze swojego klubu! Zirytowany, lecz mimo wszystko rozbawiony obrońca nie zwklekał z komentarzem:

 

 

 

Kamil Glik uważa, że sumy podane w rankingu są nieprawdziwe. Według dziennika stoper AS Monaco aktualnie zarabia miesięcznie o 85 tys. euro mniej niż w poprzednim klubie, Torino. - Śmiali się w szatni z tej klasyfikacji, bo nie ma w niej nic prawdziwego - mówi. Przypomnijmy, że AS Monaco wykupiło Glika za 11 milionów euro.

Liderem rankingu jest David Silva, zarabiający aż ok. 1,1 mln euro miesięcznie. Na jedenastym miejscu uplasował się Grzegorz Krychowiak, którego miesięczne zarobki wedlug francuskiego dziennika wynoszą 400 tysięcy euro. Te liczby naprawdę robią wrażenie!

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: