SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Grosicki może spełnić marzenie o Premier League. West Ham poluje na Polaka

Kamil Grosicki może spełnić marzenie o Premier League. West Ham poluje na Polaka

24.11.2016, godz. 11:35
Kamil Grosicki
foto: Subaru

Już wkrótce Kamil Grosicki może spełnić sen o grze w Premier League. Pomocnik reprezentacji Polski niedawno sam przyznał, że ma już ofertę od jednego z angielskich klubów. Dziennikarze dotarli do informacji, że zakusy na 28-latka czyni West Ham. "Grosik" miałby być dla zespołu kołem ratunkowym, które pozwoliłoby dźwignąć się w tabeli.

O tym, że Kamil Grosicki znalazł się w kręgu zainteresowań West Ham United poinformował "Przegląd Sportowy". Według dziennikarzy tej gazety reprezentant Polski miałby być lekiem na niemoc "Młotów" w tym sezonie. Poprzednia kampania w ich wykonaniu była bardzo dobra i kibice oczekiwali, że zespół z Londynu zawojuje Premier League, grając na Stadionie Olimpijskim. Przeprowadzka z Upton Park nie wyszła jednak na dobre ekipie Slavena Bilicia i po dwunastu kolejkach znajduje się ona tuż nad strefą spadkową z jedenastoma punktami na koncie.

"Grosik" z pewnością dałby się łatwo namówić na transfer do Londynu. Pomocnik nie ukrywa, że gra w lidze angielskiej byłaby dla niego spełnieniem marzeń. Stade Rennes za 28-latka nie powinno żądać więcej niż siedem milionów euro, co wydaje się rozsądna kwotą za będącego w wyśmienitej formie piłkarza. Grosicki na Wyspy mógł przenieść się już latem tego roku. Po Euro 2016 zainteresowane Polakiem było Burnley. Ostatecznie kością niezgody stały się pieniądze i "Grosik" został w Ligue 1.

Sam zawodnik nie wyklucza swojego wyjazdu z Francji. W niedzielnym programie Liga+ Extra, którego był gościem poinformował, że na biurku jego menedżera leży kilka ofert. Jest wśród nich propozycja z Premier League. Więcej szczegółów jeden z pupili Adama Nawałki nie chciał zdradzić, ale jest wielce prawdopodobne, że już na początku stycznia ofensywnie usposobiony pomocnik zmieni otoczenie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: