SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Grosicki trafi do Herthy Berlin? Jest oferta!

Kamil Grosicki trafi do Herthy Berlin? Jest oferta!

03.07.2017, godz. 02:10
Kamil Grosicki, Hull City
Kamil Grosicki podczas meczu Arsenal - Hull City 2-0 foto: EAST NEWS

Bardzo możliwe, że Kamil Grosicki (29 l.) w nowym sezonie zagra w barwach Herthy Berlin. Według naszych informacji szósta drużyna Bundesligi złożyła ofertę skrzydłowemu reprezentacji Polski. Grosicki wielokrotnie podkreślał, że Anglia była jego wymarzonym rajem, ale po spadku Hull z Premier League priorytety mogą się zmienić.

Według naszych informacji dwa kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej są zainteresowane wykupieniem Grosickiego - w pierwszej kolejności Bournemouth (klub Artura Boruca), a w drugiej Watford, z trenerem Marco Silvą, znajomym "Grosika" z Hull.

Tylko że w ostatniej rozmowie z "SE" Grosicki na równi oceniał, że tak samo dobrze co w Premier League może w przyszłym sezonie zagrać w Bundelidze. Jego agent Felix Kroth jest Niemcem, a w Hercie umieścił w ostatnich latach dwóch swoich piłkarzy - Hosogaia i Haraguchiego.

Hertha po latach bylejakości jest coraz mocniejsza i zbroi się przed nowym sezonem, w którym zagra w fazie grupowej Ligi Europy. To może być dla "Grosika" pierwsza w karierze szansa pokazania się w rozgrywkach europejskich. W Hercie na lewym skrzydle - pozycji Grosickiego - występuje 32-letni Salomon Kalou, ale wydaje się, że Polak ze swoją szybkością i dynamiką może z reprezentantem Niemiec, bocznym obrońcą Marvinem Plattenhardtem, stworzyć jeszcze silniejszą parę na lewej stronie.

- Grosicki w formie z ostatnich miesięcy mógłby być wzmocnieniem ponad połowy drużyn Bundesligi - mówi nam Artur Wichniarek, były piłkarz Herthy, mieszkający dzisiaj kilkanaście kilometrów od Stadionu Olimpijskiego.

Kto wie, czy do przeprowadzki do stolicy Niemiec nie skusi "Grosika" fakt, że z Berlina do domu w Szczecinie miałby dokładnie 183 km, dzięki czemu mógłby dopilnować wielu rzeczy. Przed ponad rokiem kupił mieszkanie swoim rodzicom z myślą o przebudowie własnego domu pod kątem najbliższej rodziny, w tym dwójki dzieci. Remont ciągle trwa. Po zakończeniu kariery piłkarz planuje pozostać w Szczecinie, gdzie mocno rozkręcił biznes w akademii piłkarskiej. Przed tygodniem rozmawiał z prezydentem miasta o pozyskaniu terenu pod większy obiekt.

Hertha mogłaby z kolei zyskać mnóstwo nowych fanów z Polski na meczach z udziałem "Grosika". Reprezentant Polski przyznał nam, że chce jak najszybciej poznać klub, w którym zacznie nowy sezon.

Znani Polacy w niemieckim klubie

Bartosz Karwan (41 l.) pomocnik, lata 2002-2004 (21 meczów)

Tomasz Kuszczak (35 l.) bramkarz, lata 2000-2004 (0 meczów)

Łukasz Piszczek (32 l.) obrońca, lata 2007-2010 (68 meczów, 3 gole)

Piotr Reiss (45 l.) napastnik, dwa sezony 1998/99 i 2000/01 (w sumie 16 meczów, 1 gol)

Artur Wichniarek (40 l.) napastnik, lata 2003-2005 i sezon 2009/10 (w sumie 63 mecze, 4 gole)

autor: Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: