Kamil Grosicki

Autor: East News Kamil Grosicki

Kamil Grosicki na ratunek! Gol i asysta Polaka po wejściu z ławki [WIDEO]

2016-09-22 13:44

Kamil Grosicki uratował Rennes! Brawurowy polski skrzydłowy pojawił się na boisku w meczu z Olympique Marsylia dopiero w drugiej połowie, a i tak zdążył strzelić bramkę i zanotować kluczową asystę. Zaliczył prawdziwe wejście smoka! Zobacz, jak Grosicki zapewnił swojej ekipie trzy punkty.

Kamil Grosicki powoli chyba zapomina o nieudanej końcówce lata i perypetiach związanych z transferem do Burnley FC. Jest profesjonalistą i choć pewne osoby w Rennes zachowały się po amatorsku, on nie zamierza się dąsać i po wyleczeniu kontuzji już pomaga drużynie. W ligowym spotkaniu z Olympique Marsylia pojawił się na placu gry po godzinie i zupełnie odmienił widowisko dla gospodarzy. Najpierw, w 86. minucie pewnie wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu 2:2, a 180 sekund później wyłożył piłkę do Adriena Hunou, który trafił do siatki, zapewniając Rennes zwycięstwo 3:2.

Gdyby Grosicki nie zagrał w tym meczu, Rennes prawdopodobnie przegrałoby u siebie z Marsylią. Do wejścia naszego skrzydłowego drużyna kompletnie nie miała pomysłu na grę, a przede wszystkim brakowało jej przebojowości i elementu zaskoczenia. Te cechy od razu po wejściu pokazał "Grosik". Zobacz jego bramkę z rzutu karnego.

Rennes - Olympique Marsylia 3:2 (1:1)
Bramki: Sio 41, Grosicki 86 (k), Hunou 89 - Gomis 44, 50

Nie mamy wideo z asystą Grosickiego, ale po tej akcji widać, jak dobrze obsługiwał kolegów. Tutaj zabrakło szczęścia: