SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Karol Linetty idolem w Genui! Kibice Sampdorii za nim szaleją [WIDEO]

Karol Linetty idolem w Genui! Kibice Sampdorii za nim szaleją [WIDEO]

06.12.2016, godz. 15:43
Karol Linetty, Sampdoria Genua
foto: EAST NEWS

Niewielu spodziewało się, że Karol Linetty tak dobrze będzie dawał sobie radę we włoskiej Serie A. Pomocnik reprezentacji Polski przed sezonem przeszedł z Lecha Poznań do Sampdorii Genua i z miejsca stał się idolem tamtejszej publiczności. Fani śpiewają już nawet pieśni na cześć 21-latka, a każde jego pojawienie się w miejscu publicznym kończy się dziesiątkami zdjęć!

Karol Linetty uchodzi we Włoszech za bardzo solidnego pomocnika. Reprezentant Polski imponuje swoją grą w destrukcji i lekkością w rozgrywaniu piłki. Kibice Sampdorii Genua pokochali go także za nieustępliwość i zaangażowanie, które prezentuje w każdym meczu. Choć przed wyjazdem z kraju wielu uważało, że 21-latek na Półwyspie Apenińskim będzie tylko rezerwowym, to ten z miejsca stał się podstawowym graczem nowej drużyny. Dotychczas w sezonie 2016/17 wystąpił w ekipie z Genui szesnaście razy.

W weekend zaliczył pół godziny w rywalizacji z Torino. Zespół Linettego wygrał z turyńczykami 2:0 i jest na dziewiątej pozycji w tabeli. Wieczorem Polak postanowił wyjść do miasta, by trochę się rozerwać. Po raz kolejny okazało się jak wielkim szacunkiem cieszy się wśród kibiców. Fani szybko otoczyli kadrowicza Adama Nawałki i zaczęli głośno śpiewać: "Linetty, Linetty!". Piłkarz był wyraźnie zaskoczony, ale szczęśliwy i trudno się temu dziwić.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: