SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Karol Linetty z asystą w Serie A, ale Sampdoria z porażką

Karol Linetty z asystą w Serie A, ale Sampdoria z porażką

27.09.2016, godz. 10:07
Karol Linetty, reprezentacja
Karol Linetty foto: Super Express

Gdy Karol Linetty opuszczał Lecha Poznań wielu wróżyło mu szybki powrót do Polski z podkulonym ogonem. Pomocnik reprezentacji Adama Nawałki udowodnił jednak, że jest już na tyle ukształtowanym zawodnikiem, by odgrywać znaczącą rolę w występującej w Serie A Sampdorii Genua. W poniedziałek Polak zaliczył asystę, ale mimo to jego zespół poniósł minimalną porażkę.

Karol Linetty od samego początku swojej przygody z ligą włoską zaskakuje ekspertów. Pomocnik reprezentacji Polski trafił przed sezonem do Sampdorii Genua i wydawało się, że trochę czasu minie zanim w ogóle dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności. Od początku rozgrywek, ku zaskoczeniu wszystkich, jest jednak podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Co więcej, jego występy sprawiły, że wyrósł na lidera drugiej linii swojego nowego zespołu.

W poniedziałek Linetty znowu dał o sobie znać. Tym razem zaliczył asystę w rywalizacji z Cagliari. Jego podanie otworzyło drogę do siatki Bruno Fernandesowi. To nie dało jednak Sampdorii choćby punktu, ponieważ na Stadio Sant'Elia przegrała 1:2. W ekipie gospodarzy nawet minuty nie zagrał Bartosz Salamon, który nie podniósł się z ławki rezerwowych. Porażka sprawiła, że drużyna z Genui spadła na odległą 17. lokatę w tabeli Serie A. Cagliari Salamona zajmuje 13. miejsce.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: