SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kolejny Polak wybiera się do Włoch. Działacze Palermo przylecą po Radosława Murawskiego

Kolejny Polak wybiera się do Włoch. Działacze Palermo przylecą po Radosława Murawskiego

20.07.2017, godz. 10:18
Radosław Murawski, Euro U-21, reprezentacja Polski
Radosław Murawski, Euro U-21, reprezentacja Polski foto: CYFRA SPORT

Młodzieżowy reprezentant naszego kraju, a także piłkarz Piasta Gliwice Radosław Murawski jeszcze w tym tygodniu może zostać piłkarzem włoskiego US Palermo. Włoscy działacze przylecą do Polski, by sfinalizować transfer 23-letniego zawodnika. Wszystko wskazuje na to, że Murawski zostnie klubowym kolegą Thiago Cionka.

O jego przenosinach zagranicę mówiło się od dawna. Pomimo młodego wieku Radosław Murawski rozegrał już w ekstraklasie grubo ponad 100 meczów. Piast Gliwice doskonale zdawał sobie sprawę, że ich piłkarz znajduje się na listach życzeń zagranicznych firm, dlatego w jego kontrakcie zapisano kwotę odstępnego w wysokości miliona euro.

Włoski dziennikarz Alfredo Pedulla doniósł, że sprowadzeniem Murawskiego zainteresowani są włodarze Palermo, które w przyszłym sezonie występować będzie na boiskach Serie B. Działacze z Sycylii mają lada chwila pojawić się w Gliwicach, by sfinalizować transfer Polaka. Ten ma być dopięty najpóźniej w piątek.

Jeśli Murawski rzeczywiście trafi do Włoch, będzie już kolejnym Polakiem, który przeniósł się do Italii. Moda na Polaków we Włoszech trwa. Przypomnijmy, że niedawno we Włoszech zamieszkali Dawid Kownacki i Przemysław Bargiel. Ponadto w Serie A występują Bartosz Bereszyński, Karol Linetty, Bartłomiej Drągowski, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Paweł Jaroszyński, Bartosz Salamon, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Piłkarzem Palermo jest zaś Thiago Cionek, choć media spekulują o jego odejściu. Transfer Murawskiego będzie przypominał dawny ruch Kamila Glika, który również z Gliwic trafił do Włoch.

Thiago Cionek przeniesie się do Turcji?

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: