SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Krystian Bielik oczarował kibiców Birmingham City. Świetny mecz Polaka

Krystian Bielik oczarował kibiców Birmingham City. Świetny mecz Polaka

25.02.2017, godz. 11:37
Krystian Bielik, Birmingham City
foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że Krystian Bielik zrobił kapitalny ruch, decydując się zimą na wypożyczenie z Arsenalu do Birmingham City. W klubie z Championship pomocnik dostaje szanse na grę, a co najważniejsze wykorzystuje je. Kibice uważają, że Polak był najjaśniejszą postacią wygranego 2:1 spotkania z Wolverhampton Wanderers.

Już do przerwy Birmingham City prowadziło na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers 2:0. Tuż po wznowieniu gry czerwoną kartkę obejrzał piłkarz gości Paul Robinson. Mimo nieustających ataków gospodarze zdołali strzelić tylko jednego gola i nie zdobyli nawet punktu przed własną publicznością. Krystian Bielik na boisku pojawił się w pięćdziesiątej piątej minucie. Zaledwie 19-letni pomocnik zmienił Craiga Gardnera. Zdaniem kibiców i komentatorów było to świetne wejście wypożyczonego na pół roku z Arsenalu pomocnika. W dużej mierze dzięki niemu udało dowieźć się korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego.

Bielik w piątek zaliczył między innymi dwa wygrane pojedynki główkowe, cztery przechwyty i pięć zablokowanych strzałów. Oprócz tego wprowadził do gry trzynastej drużyny w tabeli Championship mnóstwo spokoju. Sam zainteresowany był zadowolony ze swojego występu. - Czuję się bardzo dobrze, chociaż był to dopiero mój drugi występ w Championship. Wszedłem na boisko, ale tak naprawdę to w tamtym momencie nie byłem na to gotowy. Zobaczyłem, że Paul dostał czerwoną kartkę, nawet mocno się nie rozgrzałem i już byłem na murawie. Bardzo cieszę się z wygranej - powiedział po meczu.

Wolverhampton Wanderers - Birmingham City 1:2 (0:2)
Bramki: Nouha Dicko 74 - Maikel Kieftenbeld 27, Ryan Shotton 32

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: