SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Fabiański jest bezpieczny. Swansea City zostaje w Premier League!

Łukasz Fabiański jest bezpieczny. Swansea City zostaje w Premier League!

14.05.2017, godz. 15:30
Łukasz Fabiański
Łukasz Fabiański foto: EAST NEWS

Łukasz Fabiański utrzymał się w Premier League - to już pewne! Zrobił to kosztem innego reprezentanta Polski Kamila Grosickiego, którego Hull City nie ma szans odrobić straty czterech punktów w ostatniej kolejce. Swansea City rozegrało tragiczny sezon, ale z Fabiańskim w bramce potrafiło wygrać kluczowe spotkania.

Łukasz Fabiański nie notował wpadek, grał na dobrym poziomie, ale mógł mieć wielkie pretensje do swoich obrońców. Defensorzy Swansea City nie mieli pojęcia, jak bronić dostępu do własnej bramki, przez co Polak miał mnóstwo pracy i często wyjmował piłkę z siatki. "Łabędzie" przez większą cześć sezonu prezentowały się dramatycznie, dlatego walczyły o utrzymanie się w lidze.

Jednak kluczowe kolejki Fabiański i spółka rozegrali znakomicie. Potrafili chociażby pokonać Everton i Sunderland - najgorszą drużynę Premier League. W międzyczasie Hull City przegrywało na potęgę, nawet z czerwoną latarnią ligi. Właśnie dlatego "Tygrysy" zasłużyły na spadek. Przed ostatnią kolejką mają cztery punkty straty do Swansea.

Fabiański ma więc pewną grę w Premier League w przyszłym sezonie, i to niekoniecznie w barwach Swansea. Inne ekipy z angielskiej ekstraklasy interesują się Polakiem. Czy "Bambi" zmieni klub?

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: