SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Skorupski zatrzymał Milan! Obronił czwarty rzut karny w sezonie [WIDEO]

Łukasz Skorupski zatrzymał Milan! Obronił czwarty rzut karny w sezonie [WIDEO]

23.04.2017, godz. 17:29
Łukasz Skorupski
foto: Twitter

Kolejny fenomenalny mecz Łukasza Skorupskiego. Polski bramkarz poszedł w ślady Jerzego Dudka i obronił rzut karny Milanu. Dzięki jego interwencji Empoli zdołało wygrać na San Siro 2:1 i utrzymało bezpieczną odległość od strefy spadkowej. Zawodnikiem, który nie dał rady reprezentantowi Polski był Suso.

W pierwszej połowie Skorupski nie miał wielu okazji, by pokazać, co potrafi. Jego obrona grała dobrze, a piłkarze Milanu strzelali niecelnie. Dopiero po przerwie zatrudniono do pracy byłego bramkarza Górnika Zabrze. W 59. minucie Polak faulował w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Suso, ale nie pokonał Łukasza Skorupskiego. Bramkarz Empoli zatrzymał także dobitkę.

Dzięki tej interwencji na tablicy wynikowej utrzymał się rezultat 1:0 dla gości, bo przed przerwą na listę strzelców wpisał się Lewan Mchedlidze. Kilka minut po interwencji Skorupskiego Empoli podwyższyło na 2:0. W 72. minucie Polak skapitulował po uderzeniu Lapaduli. W ostatnich minutach popisał się jednak jeszcze jedną paradą, później w sukurs przyszła mu poprzeczka i ostatecznie Empoli zwyciężyło 2:1.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: