SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk na celowniku kolejnego klubu. To hiszpański potentat

Łukasz Teodorczyk na celowniku kolejnego klubu. To hiszpański potentat

14.06.2017, godz. 10:26
Łukasz Teodorczyk, Anderlecht Bruksela
foto: EAST NEWS

w trakcie najbliższego okienka transferowego Łukasz Teodorczyk może być jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w Europie. Napastnik Anderlechtu został królem strzelców ligi belgijskiej i już pytają o niego silniejsze kluby, chociażby z Bundesligi czy Premier League. A do grona zainteresowanych Polakiem dołączył ostatnio kolejny potentat - hiszpańska Sevilla!

Gdy jeszcze niewiele ponad rok temu Łukasz Teodorczyk przesiadywał na ławce Dynama Kijów nie spodziewał się zapewne, że w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy jego kariera nabierze takiego rozpędu. Wszystko dzięki wypożyczeniu, a później transferowi do Anderlechtu Bruksela, gdzie Polak się odrodził i został prawdziwą gwiazdą. We wszystkich rozgrywkach zdobył aż trzydzieści goli, a z dorobkiem dwudziestu dwóch trafień wywalczył koronę króla strzelców belgijskiej Jupiler Pro League.

Nie dziwne więc, że jeszcze w trakcie sezonu mówiło się o zainteresowaniu jego osobą ze strony niektórych klubów Bundesligi czy Premier League. "Fiołki" kupiły go za ok. pięć milionów, a mogą sprzedać z kilkukrotnym zyskiem, więc władze klubu nie powinny robić Teodorczykowi problemów z transferem, jeśli pojawiłaby się odpowiednia oferta.

I niewykluczone, że taka będzie. A nawet kilka. Polak jest bardzo łakomym kąskiem i w lecie powinien być jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku. "Przegląd Sportowy" donosi, że do gry o sprowadzenie napastnika wkroczyła też Sevilla. Andaluzyjczycy obserwują go ponoć od dobrych kilku lat i twierdzą, że byłby idealnym wzmocnieniem pierwszej linii zespołu, a przede wszystkim zawodnikiem gwarantującym strzelanie goli. Ponoć są gotowi zapłacić za niego nawet 15-20 mln euro.

- Mogę potwierdzić, że zainteresowanie ze strony Sevilli istnieje, jednak na razie nie było żadnych konkretów. W tym momencie na rynku kluby sondują sytuację różnych zawodników. Łukasz nie ma jednak wielkiego parcia na zmianę klubu, bo w Anderlechcie czuje się bardzo dobrze. Jeśli miałby gdzieś odejść, to tylko w ramach „bombowego” transferu - przyznał agent Teodorczyka Marcin Kubacki cytowany przez "PS".

Co ciekawe sam zawodnik rozważa chyba przenosiny do Hiszpanii. Ponoć pytał o Sevillę swojego klubowego kolegę Diego Capela, który w przeszłości grał na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Hiszpan przyznał, że Teodorczyka bardzo interesuje La Liga. Czyżby to oznaczało rychły transfer?

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: