SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk podbija swoją wartość. Już chcą za niego FORTUNĘ!

Łukasz Teodorczyk podbija swoją wartość. Już chcą za niego FORTUNĘ!

20.01.2017, godz. 08:30
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto: EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk wyrasta w tym sezonie na jednego z czołowych strzelców w Europie. Chętni po polskiego napastnika już ustawiają się w długiej kolejce, ale jeśli myślą o zakontraktowaniu "Teo", będą musieli głęboko sięgnąć do kieszeni.

Przejście Łukasza Teodorczyka do Anderlechtu było strzałem w dziesiątkę. Polak na nowo zbudował swoją formę i nie może przestać strzelać. W barwach belgijskiego klubu rozegrał 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zdobył w nich aż 24 bramki! Właściciele Anderlechtu już zapowiedzieli, że skorzystają z opcji pierwokupu i latem sprowadzą "Teo" na stałe za 4,5 mln euro.

Patrząc na to, co wyrabia polski napastnik, ta kwota wydaje się być śmieszna. Dobrze o tym wie dyrektor Anderlechtu Herman van Holsbeeck, który nie ukrywa, że latem klub od razu może sprzedać Polaka ze sporym zyskiem. Zainteresowane drużyny muszą się przygotować na duży wydatek. - Jeżeli jakaś drużyna będzie skłonna wyłożyć za niego 30 milionów euro, na pewno wtedy usiądziemy do negocjacji - cytuje działacza portal voetbalnieuws.be.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: