SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk podpisał kontrakt z Anderlechtem!

Łukasz Teodorczyk podpisał kontrakt z Anderlechtem!

30.03.2017, godz. 17:39
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto: EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk pozostanie na dłużej w lidze belgijskiej. Anderlecht nie zawiódł się wypożyczeniem napastnika i zdecydował wykupić go z drużyny Dynama Kijów. Za utrzymanie snajpera w ekipie, brukselski zarząd zapłacił klauzulę w wysokości... 4,5 mln euro! To czysta promocja, patrząc na formę "Teo" w tym sezonie.

Łukasz Teodorczyk najprawdopodobniej zostanie królem strzelców belgijskiej Jupiler League i nic dziwnego, że Anderlecht chce zatrzymać go w swoim składzie. Polski snajper został wypożyczony z Dynama Kijów i od tamtej pory doskonale spisuje się w Belgii. Drużyna z Brukseli zapłaciła wtedy milion euro.

Wypożyczenie "Teo" okazało się strzałem w dziesiątkę! Polak zdobył w lidze już 20 bramek, a jego Anderlecht pozostaje liderem ligi belgijskiej. W czwartek zarząd klubu zdecydował o wykupieniu Teodorczyka za 4,5 mln euro - klauzulę przewidzianą w umowie. Nowy kontrakt piłkarza obowiązuje do 2020 roku.

Nikt nie wie, jakie losy czekają polskiego snajpera. Być może belgijski klub postanowi zarobić na Polaku i sprzedać go za spore pieniądze? W trakcie sezonu 2016/17 wartość Teodorczyka kilkukrotnie wzrosła i wielu menedżerów z pewnością marzy o usługach napastnika. Według niemieckiego portalu transfermarkt.de reprezentant Polski wart jest aż 12,5 mln euro.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: