SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk to GBUR [ZDJĘCIA]

Łukasz Teodorczyk to GBUR [ZDJĘCIA]

19.01.2017, godz. 10:15
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto:

Łukasz Teodorczyk (26 l.) błyszczy na belgijskich boiskach. W 30 meczach zdobył dla Anderlechtu Bruksela już 24 bramki. Niestety, poza boiskiem sympatii nie zdobywa. "To wyjątkowy gbur" - piszą o "Teo" w popularnym belgijskim portalu voetbalnieuws.be.

Belgowie nie mogą zrozumieć dlaczego piłkarz, którego koledzy opisują jako miłego, lubiącego żartować, zupełnie nie potrafi współpracować z mediami. - Rzadko pojawia się w mediach, a gdy to robi, sprawia wrażenie gburowatego i zdystansowanego - krytykują go Belgowie.

Niestety, podobne wrażenie mają polscy dziennikarze i kibice. Teodorczyk zachowuje się bowiem rzeczywiście jak gbur, był też jednym z głównych "bohaterów" afery alkoholowej w reprezentacji Polski, która wybuchła na październikowym zgrupowaniu reprezentacji Nawałki pomiędzy meczami z Armenią i Danią. A na konferencji prasowej kadry znów stroił fochy... Z miną rozkapryszonego dzieciaka odmawiał odpowiedzi na zadawane pytania.

Ale - jak się okazało - to nie było apogeum chamstwa Teodorczyka. Gdy niedawno jeden ze znanych i szanowanych polskich dziennikarzy skontaktował się z bramkarzem Anderlechtu Frankiem Boeckxem (31 l.), by porozmawiać z nim o świetnej grze "Teo", ten - jak przyznał w belgijskich mediach bramkarz - złapał telefon kolegi i odpisał: "Spier... k...".

Szkoda, że w młodości nikt nie zrobił Teodorczykowi lekcji savoir-vivre'u (ciekawe czy wie, o co w ogóle tu chodzi). Ale na naukę nigdy nie za późno. Głupio byłoby, gdyby do końca kariery został "Teo gburem".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: