Łukasz Teodorczyk

Autor: East News Łukasz Teodorczyk

Łukasz Teodorczyk zaliczył dublet pod choinkę. Kolejne trafienia w Anderlechcie [WIDEO]

2016-12-23 11:55

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, a Łukasz Teodorczyk wciąż nie spoczywa na laurach i strzela aż miło! W czwartkowym meczu ligowym z Gent rozdał prezenty swoim kibicom, w postaci dwóch goli. Dzięki Polakowi Anderlecht zapewnił sobie trzy punkty. Zobaczcie dwie bramki Teodorczyka!

Łukasz Teodorczyk notuje swój najlepszy sezon w karierze! Kiedy przestanie strzelać? Końca nie widać, ale to dobrze - niech dalej śrubuje swój życiowy rekord. W spotkaniu z Gent zdobył 14 i 15 bramkę w lidze belgijskiej. Dzięki temu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców (drugi Jelle Vossen ma 11 trafień).

Teodorczyk najpierw w 29. minucie pomógł Anderlechtowi szybko wrócić do meczu. Chwilę wcześniej gospodarze objęli prowadzenie, ale Polak błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Gol naszego snajpera chyba mocno zdenerwował piłkarzy Gent, bo pod koniec pierwszej połowy jeden z nich wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

W drugiej odsłonie "Teo" nie odpuścił i znów trafił do siatki! Dobrze, że jego kolega z drużyny szybko dorzucił trzecią bramkę, bo w końcówce gospodarze strzelili na 2:3 i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie wynik się jednak nie zmienił. Po 20 kolejkach Anderlecht zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi belgijskiej.

Gent - Anderlecht 2:3 (1:1)
Bramki: Milicević 25, 87 (k) - Teodorczyk 29, 56, Chipciu 74