SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk zgubił skuteczność. Ponad osiem godzin bez gola!

Łukasz Teodorczyk zgubił skuteczność. Ponad osiem godzin bez gola!

25.04.2017, godz. 10:44
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk foto: EAST NEWS

Jeszcze kilka miesięcy temu Łukasz Teodorczyk był prawdziwą rewelacją tego sezonu jeśli chodzi o Polaków występujących za granicą. W Anderlechcie strzelał jak na zawołanie, ale w pewnym momencie się zaciął i zgubił skuteczność. Swojego ostatniego gola zdobył... ponad osiem godzin temu! Co się dzieje z byłym snajperem Lecha Poznań i Polonii Warszawa?

Jesień była jego wielkim popisem. Bramki strzelał seryjnie, zarówno w lidze belgijskiej jak i Lidze Europy, a w mediach już trąbiło się o zainteresowaniu polskim napastnikiem ze strony klubów Premier League czy Bundesligi. Wypożyczony z Dynama Kijów "Teo" miał w Anderlechcie pograć tylko rok, a później ruszyć w świat w poszukiwaniu większych wyzwań. Ale nagle zupełnie stracił skuteczność!

"Fiołki" zacierały ręce na znakomity interes. Podczas wypożyczenia zapewniły sobie opcję pierwokupu piłkarza za ok. pięć milionów euro, a sprzedać go miały z kilkukrotnym zyskiem. 25-latek wreszcie przystał na warunki kontraktu zaproponowane przez klub, ale z tym zbiegł się kryzys jego formy strzeleckiej. Od ostatniego gola Teodorczyka minęło już ponad osiem godzin gry!

W całym sezonie zdobył dla Anderlechtu aż dwadzieścia osiem bramek, z czego zaledwie cztery w rundzie wiosennej. W lidze na trafienie czeka 363 minuty, a ci bardziej złośliwi kibice zauważają, że brakuje mu skuteczności w tych najważniejszych meczach. Choć w fazie zasadniczej ligi belgijskiej strzelał bardzo często, to w play-offach nie udało mu się to ani razu. Podobnie jak w pięciu wiosennych spotkaniach Ligi Europy. Blisko pięćset minut bez gola to najgorsza passa Teodorczyka w tym sezonie.

Zdaniem niektórych osiadł na laurach po podwyżce i podpisaniu nowego kontraktu z klubem. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatnich tygodniach zmagał się z problemami mięśniowymi i nawet kiedy grał, to nie był w pełni sił. Mimo to słaba skuteczność Polaka powoduje, że coraz więcej fanów "Fiołków" domaga się posadzenia go na ławce rezerwowych.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: