SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk zmienia klub! Zagra w wicemistrzu Belgii [ZDJĘCIE]

Łukasz Teodorczyk zmienia klub! Zagra w wicemistrzu Belgii [ZDJĘCIE]

04.08.2016, godz. 21:38
Łukasz Teodorczyk zagra w RSC Anderlecht
foto: EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk przez kolejny sezon będzie zawodnikiem wicemistrza Belgii, czyli słynnego zespołu RSC Anderlecht. Póki co jego przenosiny mają charakter tymczasowy, bo do Pro Jupiler League trafił na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów, ale niewykluczone, że w przyszłości zostanie wykupiony z ukraińskiego klubu

Teodorczyk postanowił na zmianę otoczenia, bo w Dynamie wbrew pozorom wcale nie był pewien gry w każdym spotkaniu. W poprzednim sezonie w walce o podstawowy skład przeszkodziła mu złamana noga, ale nawet gdy wrócił do zdrowia, to nie był zawodnikiem pierwszego wyboru. Gdy przebywał na boisku, to prezentował się słabo, a ta forma miała duży wpływ na brak powołania na Euro 2016. Miejsce trzeciego napastnika reprezentacji wywalczył Mariusz Stępiński, a dla Teodorczyka był to znak, że należy coś zmienić w swojej karierze.

Jego umowa z kijowskim klubem obowiązuje jeszcze przez trzy lata, dlatego też póki co zdecydował się na wypożyczenie. Wybór padł na belgijski RSC Anderlecht, który w minionym sezonie został wicemistrzem kraju, a w tym będzie walczył o fazę grupową Ligi Europy. W zasięgu "Fiołków" była nawet Liga Mistrzów, ale w 3. rundzie eliminacji Belgowie odpadli w rywalizacji z FK Rostów.

Teodorczyk w Brukseli spędzi sezon 2016/2017, ale niewykluczone, że zostanie tam na dłużej. Anderlecht zagwarantował sobie bowiem prawo pierwokupu piłkarza.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: