Łukasz Teodorczyk

Autor: East News Łukasz Teodorczyk

Łukasz Teodorczyk znów trafił! Anderlecht liderem w lidze belgijskiej

2017-03-12 17:41

Łukasz Teodorczyk się nie zatrzymuje i nie przestaje strzelać! Polski napastnik Anderlechtu po raz kolejny trafił do siatki, tym razem w ligowym meczu z Waasland-Beveren. Był to dla niego już 20. ligowy gol w tym sezonie. "Fiołki" wygrały 3:0, a to oznacza, że fazę zasadniczą rozgrywek zakończyły na pozycji lidera ligi.

Dwa tygodnie temu Teodorczyk pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek i nie mógł zagrać w meczu z Genk i ta chwilowa absencja spowodowała, że wrócił jeszcze bardziej żądny bramek. W poprzedniej kolejce ustrzelił Mechelen, a teraz trafił po raz kolejny! Polski napastnik zdobył gola w ligowym starciu z Waasland-Beveren i przyczynił się do pewnego zwycięstwa Anderlechtu 3:0. Co ciekawe w zespole gości pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Steeven Langil, który jesienią występował w barwach Legii Warszawa.

W 36. minucie dostał ładne prostopadłe podanie od Sofiane'a Hanniego, przepchnął się w starciu bark w bark z obrońcą i spokojnym, płaskim strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał golkipera rywali.

"Teo" jest liderem klasyfikacji strzelców i ma na koncie już dwadzieścia trafień! Zajmujący w niej drugie miejsce Jolle Vossen z Club Brugge traci do niego aż pięć bramek. Ponadto Polak w czterdziestu spotkaniach wszystkich rozgrywek tego sezonu zdobył juz aż dwadzieścia osiem goli i jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w całej Europie!

Wygrana "Fiołków" oznacza, że zasadniczą część rozgrywek ukończą na pierwszym miejscu z przewagą dwóch punktów nad drugim w tabeli Club Brugge.