SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Łukasz Teodorczyk znowu strzelił i dał zwycięstwo Anderlechtowi Bruksela!

Łukasz Teodorczyk znowu strzelił i dał zwycięstwo Anderlechtowi Bruksela!

02.10.2016, godz. 20:15
Łukasz Teodorczyk
foto: EAST NEWS

Łukasz Teodorczyk w barwach Anderlechtu Bruksela spisuje się wyśmienicie. Polak gra w klubie ze stolicy Belgii pierwsze skrzypce i staje się idolem coraz większej liczby fanów klubu. W niedzielę po raz piąty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców, a jego gol okazał się decydujący o zdobyciu kompletu punktów przez Anderlecht.

W niedzielę Łukasz Teodorczyk i jego Anderlecht Bruksela grali bardzo ważny mecz ze Standardem Liege. Przed startem dziewiątej kolejki ligi belgijskiej obie ekipy miały na koncie po piętnaście punktów i ewentualne zwycięstwo którejkolwiek pozwoliłoby odskoczyć konkurentowi do tytułu mistrzowskiego. Nic dziwnego, że trener Anderlechtu posłał do boju swój najsilniejszy skład z "Teo" na czele.

Trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę! Choć na boisku działo się niewiele, a w pierwszej połowie w zasadzie nic, to właśnie Łukasz Teodorczyk przesądził w ostatecznym rozrachunku o zwycięstwie drużyny z Brukseli. Reprezentant Polski do siatki rywali trafił jedenaście minut przed końcem spotkania i został bohaterem całej stolicy Belgii. Anderlecht z osiemnastoma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Standard Liege - Anderlecht Bruksela 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Teodorczyk 79

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: