SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Maciej Rybus bliski powrotu do Rosji. Ma zagrać w klubie z Moskwy

Maciej Rybus bliski powrotu do Rosji. Ma zagrać w klubie z Moskwy

16.07.2017, godz. 18:31
Maciej Rybus
Maciej Rybus foto: EAST NEWS

Maciej Rybus nie ma za sobą udanego sezonu. W Olympique Lyon nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w składzie, stracił też zaufanie selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki. 27-latek chce się odbudować i coraz bardziej prawdopodobny jest jego powrót do Rosji, gdzie grał przez ponad cztery lata. Miejscowe media podają, że nowym klubem piłkarza będzie Lokomotiw Moskwa.

Transfer do Olympique Lyon miał być dla Macieja Rybusa ogromną szansą. Polak trafiał tam jako czołowy zawodnik Tereka Grozny oraz etatowy reprezentant Polski. Niestety gra w czołowym klubie Ligue 1 to okazały się nieco zbyt wysokie progi. Po dobrym początku sezonu 27-latek stracił miejsce w składzie, a później nawet w kadrze meczowej. Nic więc dziwnego, że już od kilku tygodni mówiło się o możliwej zmianie klubu.

Nie tak dawno temu informowaliśmy, że według rosyjskich mediów Rybusem interesuje się kilka klubów rosyjskiej ekstraklasy, w której występował w latach 2012-2016. Chodziło m.in. o CSKA Moskwa czy Lokomotiw Moskwa. Sam piłkarz wstawił do sieci zdjęcie ze stolicy kraju i można było spekulować, że poleciał tam negocjować warunki umowy z nowym pracodawcą.

Najnowsze doniesienia zdają się to potwierdzać. Serwis "Sport-express.ru" informuje, że lada chwila Polak zostanie zawodnikiem Lokomotiwu. Lyon ma otrzymać za swojego piłkarza około półtora miliona euro. Sam Rybus w rosyjskiej Premier Lidze zagrał sto jeden meczów, w których zdobył osiemnaście goli i zanotował tyle samo asyst.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: