Maciej Rybus

Autor: East News Maciej Rybus 26 l., Terek - 2,5 mln euro

Maciej Rybus bohaterem meczu z Zenitem: 2 gole i asysta! [WIDEO]

2015-11-28 23:29

Maciej Rybus w wielkim stylu poprowadził Tereka Grozny do wygranej nad mistrzem kraju, Zenitem Sankt Petersburg. Polak zdobył dwie bramki, dołożył do tego asystę, a jego zespół wygrał 4:1. Jak już wstawać z ławki, to w wielkim stylu: był to pierwszy mecz Rybusa w wyjściowym składzie od połowy października.

Rybus nie grał w wyjściowym składzie od 18 października. Potem cztery razy zaczynał spotkania na ławce. Od początku sobotniego meczu było jednak widać, że jest w gazie - już w 13. minucie trafił w słupek. Po pół godziny gry miał na koncie asystę - po jego rajdzie i zagraniu dość przypadkowo trafił Mitriszew.

Pierwszą bramkę Rybus zdobył przed przerwą, strzelając z pola karnego prawą nogą. Polak ustalił wynik meczu w 87. minucie, gdy przymierzył tuż przy słupku. To wielki sukces Tereka - Zenit to w tym sezonie najlepsza drużyna Ligi Mistrzów, jedyna wygrała wszystkie pięć spotkań. W  rosyjskiej ekstraklasie Maciej Rybus ma na koncie pięć bramek i dwie asysty.