SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Maciej Rybus doceniony przez "L'Equipe". Trafił do jedenastki kolejki!

Maciej Rybus doceniony przez "L'Equipe". Trafił do jedenastki kolejki!

01.12.2016, godz. 09:43
Maciej Rybus
Maciej Rybus foto: EAST NEWS

Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut w meczu Nantes - Olympique Lyon, a jego zespół rozgromił rywali aż 6:0! Polak zagrał znakomity mecz, był pewny w obronie i aktywny w ofensywie, a jego postawę docenili dziennikarze francuskiego dziennika "L'Equipe", którzy wybrali go do najlepszej jedenastki kolejki Ligue 1!

W 15. kolejce francuskiej Ligue 1 Lyon Macieja Rybusa pojechał na wyjazdowy mecz z Nantes, w którym od lata występuje Mariusz Stępiński. Goście nie pozostawili jednak złudzeń i rozbili rywali aż 6:0! Obaj Polacy zagrali pełne 90 minut, ale pozytywnie można wypowiadać się tylko o pierwszym z nich. Zespół Bruno Genesio zagrał tym razem w systemie 4-4-2, a nie 3-5-2, jak to bywało w ostatnich tygodniach. W nowym ustawieniu lepiej poczuł się Rybus, który został wybrany do jedenastki kolejki przez "L'Equipe"!

"Skupił się na defensywie, w której radził sobie bardzo poprawnie. Czasami włączał się też do akcji ofensywnych" - czytamy w opisie występu Polaka. Co prawda otrzymał notę najniższą ze wszystkich zawodników wybranych do jedenastki kolejki - 6/10 - ale i tak docenienie jego postawy cieszy.

Mecze w pierwszych składach swoich drużyn zaczęli też inni Polacy występujący w Ligue 1. Grzegorz Krychowiak pierwszy raz od półtora miesiąca dostał szansę gry od pierwszej minuty w ligowym spotkaniu, ale nie zachwycił. "L'Equipe" przyznało mu notę 5/10. Zaskoczenie spotkało natomiast Igora Lewczuka, który został zmieniony już w przerwie starcia Bordeaux z Bastią. Nie był to jednak efekt słabej formy czy urazu, a po prostu bardziej ofensywnej taktyki, jaką na drugą połowę przyjął trener jego drużyny.

We wtorek grali z kolei Kamil Glik i Kamil Grosicki. Pierwszy spędził na boisku 90 minut, a jego Monaco zremisowało 1:1 z Dijon. "Grosik" z kolei zaliczył asystę w meczu z Lorient, ale Rennes przegrało 1:2.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: