SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Maciej Rybus wróci do Rosji? Zagadkowe zdjęcie z Moskwy

Maciej Rybus wróci do Rosji? Zagadkowe zdjęcie z Moskwy

03.07.2017, godz. 09:40
Maciej Rybus, reprezentacja Polski, Polska, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Maciej Rybus ma za sobą bardzo przeciętny sezon w Olympique Lyon. Ostatnio sporo mówiło się o ewentualnej zmianie klubu przez byłego piłkarza Legii Warszawa czy Tereka Grozny, a jedną z możliwych opcji wydaje się powrót do Rosji. Polakiem interesuje się ponoć kilka klubów tamtejszej ekstraklasy, a on sam do sieci wrzucił zdjęcie z Moskwy. Czyżby poleciał tam na negocjacje z nowym pracodawcą?

Latem 2016 roku Maciej Rybus trafił do Olympique Lyon i po czterech latach pobytu w Rosji zmienił nie tylko klub, ale też kraj. We Francji zaczął dobrze, ale z czasem przestał łapać się do pierwszego składu, a później nawet do kadry meczowej. Jeszcze w trakcie sezonu Polak nie ukrywał swojej frustracji i zastanawiał się nad zmianą klubu. Niewykluczone, że teraz do tego dojdzie.

27-latek w Lyonie nie jest niezbędny, dlatego też jego szefowie nie powinni robić mu problemów przy ewentualnym transferze. A sam zawodnik na brak zainteresowana swoją osobą też nie może raczej narzekać. Chętnych do sprowadzenia go jest kilka klubów rosyjskiej ekstraklasy, co dla Rybusa byłoby chyba dobrym wyborem pod kątem odbudowania formy. W końcu zna tamtejszą ligę i język, w nowym zespole nie potrzebowałby wiele czasu na aklimatyzację.

Rosyjskie media donosiły, że kupić Polaka chcą m.in. dwa kluby z Moskwy - Lokomotiw i CSKA. Ponadto według ich informacji Polak miał się zjawić w mieście w celu spotkania z przedstawicielami tych ekip. Rewelacje te zdementował jego agent Mariusz Piekarski, ale Rybus sam postanowił pochwalić się wizytą w stolicy Rosji. Na swój profil na Twitterze wrzucił zdjęcie z podpisem "Witaj Moskwo". Trudno przypuszczać, by poleciał tam na urlop, dlatego niewykluczone, że juz wkrótce usłyszymy o zmianie klubu przez 44-krotnego reprezentanta Polski.

Źródło: X-NEWS
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: