SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Maestro Piotr Zieliński! GENIALNA asysta w meczu Napoli [WIDEO]

Maestro Piotr Zieliński! GENIALNA asysta w meczu Napoli [WIDEO]

15.01.2017, godz. 19:47
Piotr Zieliński, Napoli
foto: EAST NEWS

Piotr Zieliński coraz śmielej poczyna sobie w Napoli. Polski pomocnik zyskał spore zaufanie trenera Maurizio Sarriego, który chętnie wystawia go w pierwszym składzie, a 22-latek odpłaca się w najlepszy możliwy sposób. W ostatnim spotkaniu Serie A z Pescarą (3:1) popisał się genialną asystą, jakiej nie powstydziliby się Andrea Pirlo czy Andres Iniesta. Patrzcie i podziwiajcie!

Piotr Zieliński nie jest jeszcze etatowym zawodnikiem pierwszej jedenastki Napoli, ale coraz śmielej puka do drzwi podstawowego składu. Maurizio Sarri jest zachwycony jego postawą i całkiem często daje mu szanse pokazania swoich umiejętności, a 22-latek wykorzystuje to w znakomity sposób.

W niedzielne popołudnie zespół z Neapolu grał z Pescarą, a Polak kolejny raz zaczął mecz od pierwszej minuty. I był po prostu fantastyczny! Dyrygował grą gospodarzy, umiejętnie rozgrywał i odciążał w tym elemencie gry Marka Hamsika, a na początku drugiej połowy popisał się kapitalną asystą do Słowaka!

Zieliński pędził z piłką środkiem pola, ale zauważył wchodzącego w pole karne kolegę z drużyny i posłał mu prostopadłe, niesygnalizowane podanie za linię obrony. Hamsikowi pozostało dołożyć nogę, a dla polskiego pomocnika była to już trzecia asysta w tym sezonie. Do tego dołożył jeszcze dwie bramki, a jak na zawodnika, który wchodzi z ławki lub sporadycznie zaczyna mecze w podstawowym składzie, to dorobek bardzo przyzwoity. I coś nam się wydaje, że już wkrótce 22-latek na dłużej zagości w pierwszej jedenastce. A wtedy takie zagrania, jak to poniżej, staną się codziennością. Podanie, jakiego nie powstydziliby się Andrea Pirlo czy Andres Iniesta!


2-0 Marek Hamšík Goal 15.01.2017 HD przez footballderby

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: