SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Marek Hamsik tęskni za Arkadiuszem Milikiem. "Bardzo nam go brakuje"

Marek Hamsik tęskni za Arkadiuszem Milikiem. "Bardzo nam go brakuje"

08.11.2016, godz. 14:11
Arkadiusz Milik, Napoli
Arkadiusz Milik foto: AP

Od kiedy Arkadiusz Milik odniósł kontuzję, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy, jego Napoli ma problem z wygrywaniem. Lider włoskiego zespołu, Marek Hamsik, zwrócił uwagę, że słabsza forma drużyny może mieć związek z nieobecnością polskiego snajpera i ma nadzieję, że wróci on do gry najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

Napoli bardzo dobrze zaczęło sezon. Duża w tym zasługa Arkadiusza Milika, który strzelał gole niemal w każdym meczu. Kibice w Neapolu szybko pokochali Polaka, który doczekał się nawet kanapki w klubowym bufecie, sygnowanej swoim nazwiskiem. Gdy snajper odniósł kontuzję więzadeł podczas meczu reprezentacji na fanów we Włoszech padł blady strach. Ekipa Maurizio Sarriego została bowiem bez napastnika, gwarantującego zdobycie kilkunastu bramek.

Okazało się, że obawy faktycznie nie były bezpodstawne. W ostatniej kolejce Napoli zremisowało z Lazio Rzym i traci już do liderującego Juventusu Turyn aż dziewięć punktów. O powodach kryzysu próbował mówić między innymi lider neapolitańczyków Marek Hamsik. Według Słowaka duży wpływ na słabszą postawę jego i kolegów ma absencja reprezentanta Polski. - Milik? Bardzo nam go brakuje. To piłkarz klasy światowej. Problemem jest skuteczność. W każdym spotkaniu mieliśmy po osiem szans, których nie wykorzystaliśmy. Musimy grać lepiej i dokładniej - wyjaśnił Słowak.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: