SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Mariusz Stępiński strzelił dwa gole i załatwił Nantes awans w Pucharze Francji

Mariusz Stępiński strzelił dwa gole i załatwił Nantes awans w Pucharze Francji

07.01.2017, godz. 21:13
Mariusz Stępiński cieszy się z gola dla Nantes
foto: EAST NEWS

Mariusz Stępiński z przytupem wszedł w nowy rok! Polski napastnik w sobotę strzelił dwa gole dla Nantes w 1/32 finału Pucharu Francji. Trafienia snajpera były bardzo cenne, ponieważ zapewniły drużynie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Blois sprawiło Nantes nadspodziewanie dużo problemów.

Mariusz Stępiński zrobił co mógł, żeby odwdzięczyć się trenerowi Nantes za zaufanie. W pierwszym spotkaniu w 2017 roku szkoleniowiec zaufał Polakowi i delegował go do gry w pierwszym składzie meczu Pucharu Francji. W 1/32 finału tych rozgrywek zespół reprezentanta Adama Nawałki był zdecydowanym faworytem, mimo że z Blois mierzył się na wyjeździe. Strzelanie Stępiński rozpoczął w dwudziestej drugiej minucie.

Jeszcze przed przerwą dla gospodarzy bramkę zdobył Cisse. Nantes długo męczyło się, by przebić się przez skomasowaną defensywę niżej notowanego przeciwnika. Na dwadzieścia pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugiego gola dołożyć polski snajper, tym samym zapewniając swojej ekipie miejsce w 1/16 finału rozgrywek o krajowy Puchar.

Blois - Nantes 1:2 (1:1)
Bramki: Aboubacar Cisse 45 - Mariusz Stępiński 22, 66

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: