SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Mateusz Górski piłkarzem Ajaksu Amsterdam. 16-latek nową nadzieją Holendrów

Mateusz Górski piłkarzem Ajaksu Amsterdam. 16-latek nową nadzieją Holendrów

24.01.2017, godz. 21:51
Mateusz Górski, Ajax Amsterdam
foto: ajax.nl

Mateusz Górski ten dzień zapamięta do końca życia! 16-letni bramkarz podpisał we wtorek kontrakt z Ajaksem Amsterdam. Grający dotąd w FC Wrocław Academy golkiper związał się umową z najbardziej znanym holenderskim klubem na dwa i pół roku. To trzeci Polak, który będzie miał szansę na występy w Ajaksie.

Mateusz Górski pochodzi z miejscowości Duszniki Zdrój. Swoją przygodę z piłką nożną zaczynał w Orlętach Krosnowice. Później trafił do Nysy Kłodzko, skąd przeszedł do FC Wrocław Academy. We wtorek zawodnik, który w lutym skończy siedemnaście lat, postawił milowy krok w swojej karierze. Podpisał kontrakt z Ajaksem Amsterdam - klubem, który słynie z pracy z młodzieżą. Umowa związała go z nowym pracodawcą na dwa i pół roku.

Górski to jedna z nadziei polskiej szkoły bramkarskiej. Ma już za sobą zgrupowania z reprezentacją do lat siedemnastu. 16-latek będzie trzecim w historii piłkarzem znad Wisły z szansami na grę w Ajaksie. Wcześniej barwy ekipy z Amsterdamu reprezentowali Andrzej Rudy w latach 1997-1999 oraz Arkadiusz Milik w okresie od 2014 roku do 2016 roku.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: