SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Milik będzie rywalem Lewandowskiego w Bundeslidze? Chce go Borussia

Milik będzie rywalem Lewandowskiego w Bundeslidze? Chce go Borussia

11.05.2017, godz. 08:00
Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski
Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Arkadiusz Milik od przyszłego sezonu może być napastnikiem Borussii Dortmund. Pierre-Emerick Aubameyang szykuje się ponoć do odejścia, a Polak miałby zostać jego następcą i rywalizować z Robertem Lewandowskim o koronę króla strzelców Bundesligi. O zainteresowaniu Borussii Milikiem informowali dziennikarze "Bilda".

Arkadiusz Milik latem 2016 roku zmieniał klub. Przechodził z Ajaksu Amsterdam do Napoli za 32 miliony euro. Wejście do nowej drużyny miał znakomite, ale dalszy rozwój napastnika zahamowała kontuzja kolana. Przez nią nie może powrócić do dawnej formy i stracił miejsce w składzie. Najczęściej wchodzi tylko z ławki rezerwowych. Być może w przyszłym sezonie, gdy Milik już na dobre zapomni na urazie, znów odzyska miejsce w wyjściowej jedenastce.

Jeśli tak się nie stanie, może pomyśleć o zmianie klubu. Borussia Dortmund jest jedną z zainteresowanych drużyn. Ekipa z Niemiec już zaczyna szukać nowego napastnika, bo latem odejść ma Aubameyang. Chętnych na zakup skutecznego Gabończyka nie brakuje. Najwięcej mówi się o jego transferze do PSG. Jeśli Milik miałby godnie zastąpić go w Borussii, musiałby strzelać jak maszyna! "Auba" w każdym sezonie Bundesligi walczył o koronę króla strzelców z Robertem Lewandowskim. Na dwie kolejki przed końcem obecnej kampanii obaj snajperzy mają po 28 goli.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: