SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Napoli dostanie pieniądze za pauzę Milika. Kontuzja warta ponad milion euro

Napoli dostanie pieniądze za pauzę Milika. Kontuzja warta ponad milion euro

10.10.2016, godz. 08:58
Arkadiusz Milik
foto: Super Express

Napoli na gwałt szuka napastnika, który byłby w stanie zastąpić Arkadiusza Milika, gdy ten będzie się leczył. W sprowadzeniu nowego zawodnika mogą pomóc pieniądze od FIFA. Włoski klub może liczyć na ponad milion euro rekompensaty za okres rekonwalescencji Polaka, co jest równowartością jego półrocznej pensji.

Arkadiusz Milik groźnej kontuzji doznał w czterdziestej minucie meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 z Danią. Napastnik reprezentacji Polski starł się z rywalem, ale to upadek na murawę okazał się być opłakanym w skutkach. Snajper podniósł się co prawda z murawy i dograł pierwszą połowę do końca, ale tuż po przerwie został zmieniony przez selekcjonera Adama Nawałkę. Badania, które wykonano po zakończeniu spotkania wykazały uraz więzadeł w kolanie i Milik będzie musiał przejść operację. Po niej czeka go około pół roku rehabilitacji.

Jego klub, Napoli, ma teraz spory problem. Włoska ekipa nie ma alternatywy dla Polaka w pierwszej linii i na gwałt potrzebuje napastnika, który będzie gwarancją przynajmniej kilku goli pod jego nieobecność. W sprowadzeniu nowego piłkarza może pomóc rekompensata od FIFA. Zgodnie z programem wdrożonym przy okazji mistrzostw świata w Brazylii neapolitańczycy otrzymają równowartość pensji Milika, jaką zarobi on podczas rozbratu z piłką. Z racji tego, że snajper rocznie zarabia we Włoszech 2,5 miliona euro, Napoli może liczyć na nieco ponad milion euro. To z pewnością ułatwi poszukiwanie wzmocnienia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: