SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Milik i Zieliński nie zagrają na Euro U21! Weto Napoli i problem PZPN

Milik i Zieliński nie zagrają na Euro U21! Weto Napoli i problem PZPN

26.05.2017, godz. 07:28
Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński jako piłkarze Napoli
foto: EAST NEWS

Wydawało się, że już wszystko jest ustalone. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński zostali włączeni do polskiej kadry na czerwcowe, młodzieżowe mistrzostwa Europy. Mieli być liderami biało-czerwonej ekipy, ale ich grę oficjalnie zablokowało Napoli! Włoski klub wysłał w tej sprawie pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej. W swojej decyzji powołuje się na regulamin FIFA i nie zgadza się na wyjazd Polaków.

Milik i Zieliński mieli być głównymi gwiazdami naszej reprezentacji na młodzieżowych mistrzostwach Europy (16-30 czerwca) rozgrywanych w Polsce. Wcześniej wiele dyskutowano, czy naczelni kadrowicze Adama Nawałki w ogóle powinni cofać się do ekipy U21, aby pomóc kolegom walczyć o medale. Ostatecznie zostali włączeni do oficjalnej kadry reprezentacji Polski na Euro U21.

Napoli się ten pomysł bardzo nie spodobał. Klub z Serie A nie zamierza puszczać swoich asów na tę imprezę. PZPN przedstawił pismo, które otrzymał od drużyny z Neapolu, w którym wyraźnie podkreślone jest, że Milik i Zieliński nie zagrają na MME. Napoli powołuje się na regulamin FIFA. Tłumaczy, że dla nich nowy sezon zaczyna się już 30 czerwca, od pierwszych przygotowań z piłkarzami po wakacjach. Dodaje, że turniej w Polsce nie jest włączony do oficjalnego, międzynarodowego kalendarza FIFA, więc klub nie ma obowiązku użyczać swoich zawodników reprezentacjom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: