SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Operacja Milika zakończona sukcesem! Wróci wcześniej, niż się spodziewano?

Operacja Milika zakończona sukcesem! Wróci wcześniej, niż się spodziewano?

10.10.2016, godz. 19:36
Arkadiusz Milik po operacji kolana
foto: Facebook

Arkadiusz Milik zerwał więzadło krzyżowe przednie w meczu Polska - Dania w ramach eliminacji do mistrzostw świata i od razu po spotkaniu udał się do Rzymu na specjalne konstultacje. Tam też w poniedziałek przeszedł operację, która zakończyła się pełnym sukcesem. Lekarze twierdzą nawet, że napastnik Napoli może wrócić do treningów już w styczniu!

Początkowo uraz Milika nie wydawał się aż tak bardzo poważny. Owszem, mówiono o uszkodzeniu więzadła, ale po takiej kontuzji można było stosunkowo szybko dojść do siebie. Rezonans magnetyczny wykazał jednak całkowite zerwanie więzadła, a w takich sytuacjach przerwa w grze trwa zwykle ponad sześć miesięcy.

Od razu po meczu z Danią Polak udał się do Rzymu na specjalne konsultacje i w poniedziałek przed południem poddał się operacji kolana. Zabieg trwał 40 minut, przebiegł bez najmniejszych komplikacji, a dobrej myśli są lekarze, którzy operowali Milika. Twierdzą oni, że napastnik Napoli może wrócić dużo wcześniej, niż początkowo przypuszczano.

- Operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Mieliśmy pewne wątpliwości co do trafności diagnozy, myśleliśmy, że były inne urazy, ale poza uszkodzeniem więzadeł jego kolano jest w porządku. On ma wielki temperament i jest zdeterminowany, z pewnością wróci silniejszy. Kiedy? Jesteśmy optymistami. To na pewno będzie krótszy czas, niż początkowo mówiono. Obstawiam około 3 lub 3,5 miesiąca, ale liczymy na mniej. W styczniu zobaczymy go w regularnym treningu. Oczywiście Arek na siłę nie przyspieszy tego procesu, wszystko będzie zależało od postępów w leczeniu - powiedział dr Alfonso De Nicola, lekarz Napoli, który był obecny przy operacji Milika.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: