SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Piotr Zieliński na celowniku europejskich gigantów. Jego wartość to 70 milionów!

Piotr Zieliński na celowniku europejskich gigantów. Jego wartość to 70 milionów!

06.02.2017, godz. 13:38
Piotr Zieliński, Napoli
foto: EAST NEWS

Piotr Zieliński w tym sezonie jest kluczowym zawodnikiem włoskiego Napoli. Pomocnik reprezentacji Polski wnosi do gry ekipy z Neapolu mnóstwo jakości, a z jego postawy bardzo zadowolony jest trener Maurizio Sarri. Jednocześnie szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że piłkarza bacznie obserwują przedstawiciele największych klubów Europy, z Realem Madryt na czele!

W miniony weekend Piotr Zieliński znowu błysnął w Serie A. Jego Napoli rozgromiło wręcz Bolognę 7:1, a on sam zanotował dwie asysty. W całym sezonie ma już na koncie sześć kluczowych podań i dwa gole. 22-latek stanowi pierwszy wybór trenera Maurizio Sarriego. - Jest zawodnikiem niezwykłym, ale niedocenianym. Nie mówi się wiele o nim, bo wielu nie rozumie, jaką daje nam siłę i jakość. Niewielu zdaje sobie sprawę jakie ma przyspieszenie i skłonność do poświęcenia - komplementował reprezentanta Polski trener, cytowany przez "Napoli Sport".

Szkoleniowiec nie ma złudzeń i zdaje sobie sprawę, że pomocnik znalazł się na celowniku największych europejskich firm. Zielińskiego obserwują ponoć takie kluby, jak Real Madryt, Liverpool czy Chelsea. Według "Napoli Sport" ewentualny chętny musi liczyć się z wydatkiem aż siedemdziesięciu milionów euro. Tyle zapisano bowiem jako klauzulę odstępnego w kontrakcie 22-letniego Polaka.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: